fb pixel Zimní olympijské hry s novou filmovou vizí. Eurosport se připravuje na Beijing 2022 – G.cz
Vyhledávání

Zimní olympijské hry s novou filmovou vizí. Eurosport se připravuje na Beijing 2022

Zdroj: Eurosport

● Eurosport zajistí produkci i distribuci Zimních olympijských her Beijing 2022 pro 50 národních trhů

● Interaktivní studio Eurosport Cube bude vstupenkou do plnohodnotného audiovizuálního světa. Diváci se tak jeho prostřednictvím dostanou do středu dění v pekingském horském středisku, které hostí letošní hry

● Andrew Georgiou: „Divákům nabídneme početnou sestavu odborníků, špičkové technologie i profesionální přístup. Díky streamovací platformě discovery+ si navíc budou moci zážitky z her připomínat nejen v jejich průběhu, ale i dlouho po jejich skončení.“

Komerční sdělení 24.1.2022, 19:25

Sportovní televizní stanice Eurosport je považována za evropský Domov olympijských her. Společnost dnes oznámila novinky pro Zimní olympijské hry Beijing 2022, kterými chce pokrytí letošních her posunout ještě o další technologickou metu výš.

Do slavnostního zahájení her zbývá už jen něco málo přes týden. Eurosport a jeho mateřská společnost Discovery nyní přichází s produkčními vylepšeními, která se týkají především už neodmyslitelné součásti televizního vysílání – interaktivního studia Eurosport Cube. Cílí přitom na ještě inovativnější využití dostupných technologií za účelem detailního vyprávění sportovních příběhů. Stanice tak chce zprostředkovat intenzivnější zážitky fanouškům po celé Evropě*. Ti mohou Zimní olympijské hry Beijing 2022 sledovat skrze dostupné platformy Discovery, včetně discovery+ (pouze na vybraných trzích**), stanice Eurosportu a aplikace Eurosport Player.

Zpravodajství v Beijingu 2022 v číslech

• Vysílání a streamování na 50 národních trzích a v 19 jazycích.

• 1 200 hodin přímých přenosů připravených pro diváky na lineárních a digitálních platformách Discovery, včetně discovery+, Eurosportu a Eurosport Playeru.

• 107 expertů a moderátorů zimních sportů s celkovým počtem 80 olympijských medailí.

• 13 701 komentátorských relací.

• 3 254 km optických kabelů použitých při vysílání, což je dost na zpáteční cestu mezi Beijingem a Tokiem.

„Podruhé během šesti měsíců se diváci Eurosportu dočkají olympijské nabídky událostí, včetně předních sportovních talentů na obrazovkách, expertních analýz, inovací a zábavy na jediném místě, kde mohou sledovat všechny olympijské hry – na discovery+ a Eurosportu,“ konstatuje Andrew Georgiou, prezident sportu pro Discovery.

"V Tokiu jsme ukázali, že dokážeme přinést výjimečné a spolehlivé zpravodajství z olympijských her, a to i uprostřed pandemie. Naše jedinečná sestava odborníků pro Beijing 2022 spolu se špičkovými technologiemi a komplexním umístěním všech přímých přenosů na discovery+ vytvoří zábavný obsah, který bude diváky bavit jak v průběhu her, tak i dlouho po nich. K dispozici budou nové příběhy, poznatky a zajímavosti, díky kterým fanouškům přiblížíme pekingské dění tak jako nikdy předtím,“ dodává.

Eurosport v čele inovací

Studio Eurosport Cube bude opět pokračovat v posouvání technologických hranic v oblasti vysílání a vývoje zpravodajských studií. Cube vytváří celý virtuální svět, který se vymyká všem standardům dosud používaných sportovních studií. Jde o rozsáhlé filmové zimní středisko, které nabízí široké možnosti prezentace a sportovní analýzy.

Tato architektonická a filmová vize vznikala 12 měsíců. Vytvoří věrohodnější svět pro moderátory ve studiu, kteří budou moci skutečně vidět všechny virtuální prvky v prostoru, a díky tomu bude i zážitek pro diváka doma reálnější.

Ve studiu se budou vznášet na míru vytvoření avataři, kteří budou věrně připomínat sportovce z konkrétních zimních disciplín, takže odborníci z týmu Eurosportu se kolem nich budou moci procházet a detailněji než kdykoli předtím analyzovat drobné pohyby a výkony sportovců. Prostor studia navíc zabydlí avataři v pozadí, kteří dodají prostředí atmosféru a život. Po středisku je bude dokonce přepravovat funkční lyžařský vlek. Spojením řady různých avatarů a zimních prostředí může Eurosport Cube vytvořit tisíce různých kombinací, které budou ilustrovat způsob vyprávění příběhů zimních sportů.

Celý příběh studia Cube od jeho debutu v Pchjongčchangu 2018 najdete ZDE.

Síla sportovních příběhů na olympijských hrách

Neodmyslitelnou součástí olympijských her je vyprávění sportovních příběhů, které dělají olympijské hry tak jedinečnou událostí. Na platformách discovery+ a Eurosportu se fanoušci her již brzy vydají na cestu do Pekingu, kde budou mít unikátní přístup k příběhům o obětech spojených s privilegiem účasti na olympijských hrách a seznámí se i s dosud nevyprávěnými příběhy některých olympijských ikon.

One Last Push, původní pořad stanice Eurosport, se vydává do zákulisí s legendou letních olympijských her Gregem Rutherfordem, který se uchází o to, aby mohl reprezentovat tým Velké Británie na čtyřbobu v Pekingu 2022, a stanice Eurosport je po celou dobu u toho, jak se v průběhu pořadu vyvíjí „tým Deen“, vedený pilotem Laminem Deenem. Hodinový dokument bude mít na Eurosportu premiéru v celé Evropě (kromě Velké Británie) 1. února v 19:00 SEČ a na discovery+ ve Velké Británii 2. února. Upoutávku naleznete ZDE.

Dokumentární film A Brilliant Curling Story od Olympic Channel, který produkovaly společnosti Frank Marshall a Mandalay Sports Media, podrobně přibližuje, jak se navzdory nedostatku finančních prostředků pět žen ze Skotska spojilo, aby získaly olympijskou slávu a srdce celého národa. Film A Brilliant Curling Story bude mít premiéru na discovery+ ve Spojeném království, Norsku, Švédsku, Dánsku, Finsku a Itálii 24. ledna a v celé síti Eurosportu bude poprvé odvysílán 31. ledna.

Přístup Eurosportu k vyprávění lokálních příběhů podtrhuje uvedení pořadů, které nadchnou a zaujmou místní sportovní fanoušky. V rámci příprav na Peking 2022 se Eurosport v hokejem poblázněném Finsku vydá do zákulisí národního hokejového týmu, který zintenzivňuje přípravu na hry v pořadu Leijonat kohti Pekingiä 2022 (Lví cesta do Beijingu 2022). Desetidílný dokument začíná na volně vysílajícím kanálu Discovery TV5 24. ledna. Francouzský Eurosport mezitím odvysílá celovečerní dokument o freestylovém lyžaři Kevinu Rollandovi. Dokument Resilience vypráví příběh o nehodě, která se Rollandovi málem stala osudnou, a zachycuje emotivní okamžik, kdy se poprvé setkal se svým novorozeným dítětem.

Eurosport nabídne v rámci příprav na Peking 2022 fanouškům možnost zblízka poznat některé sportovce, včetně Dorothey Wiererové, Andreho Hoeflicha a Charlotte Kallaové, kteří usilují o olympijskou slávu v dokumentu Athletes to Watch, presented by Bridgestone (10 epizod). Během samotných her bude kromě přímých přenosů na platformách discovery+ a stanicích Eurosportu denně vysílán digitální pořad Beijing Today***, sponzorovaný společností Bridgestone, který bude fanouškům přinášet nejnovější reakce a analýzy z průběhu dne.

"Ambice Eurosportu pro Beijing 2022 nemají obdoby. S discovery+ jsme jediným místem, kde mohou diváci sledovat všechny olympijské disciplíny. Představíme všech 109 událostí, což je nejvíce v historii olympijských her – a to od městských sportovišť v Beijingu až po horské oblasti Yanging a Zhangjiakou. Eurosport pokryje všechny regiony, sportoviště a události pro diváky v celé Evropě,“ uvádí Scott Young, senior viceprezident pro obsah a produkci společnosti Discovery.

"Studio Eurosport Cube bylo pro Beijing 2022 zcela přepracováno a rozšířeno a stane se dokonalým nástrojem pro vyprávění příběhů olympijských her. Jde o formu zpravodajství, která stojí v čele inovací ve vysílání. Díky kombinaci filmové a herní technologie tak přináší revoluci v prezentaci a analýze sportu. Cílem studia je pomáhat našemu talentovanému týmu odborníků, moderátorů a producentů vyprávět ty nejlepší příběhy tím nejpoutavějším způsobem,“ líčí Scott Young.

"Kromě našeho vlastního týmu přizveme do našeho vysílání i přátele a rodinu sportovců, aby se stali ústřední součástí našeho zpravodajství. Tato iniciativa společnosti OBS má našim divákům doma zprostředkovat v rámci olympijského zpravodajství hlubší zážitek z her. Eurosport poskytne fanouškům možnost být svědky spojení sportovců se svými blízkými doma, kteří s nimi nemohli odcestovat. Jsme plně připraveni zachytit vášeň soutěží a příběh každého sportovce,“ dodal.

Sestava odborníků poskytujících expertní analýzu

Tým Eurosportu pro Peking 2022 představuje 107 odborníků a moderátorů zimních sportů, kteří mají na svém kontě dohromady 80 olympijských medailí, z toho 26 zlatých. Se zkušenostmi z dohromady 215 účastí na zimních olympijských hrách tento tým nabídne milionům fanoušků jedinečné know-how a vhled do problematiky. Obsah bude dostupný na platformách discovery+**, Eurosport a v aplikaci Eurosport Player.

Studio Eurosport Cube pro přenosy ze Zimních olympijských her Beijing 2022 bylo navrženo s podporou vážených partnerů, mezi něž patří BK Design Projects, FRAY Studio a Girraphic.

*Discovery bude vysílat Beijing 2022 v celé Evropě kromě Ruska.

**Beijing 2022 bude možné sledovat na discovery+ v Dánsku, Finsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Velké Británii. Na všech ostatních evropských trzích s výjimkou Ruska budou Zimní olympijské hry Beijing 2022 dostupné v digitálních službách Eurosportu. Televizní přenosy Eurosportu jsou k dispozici ve všech teritoriích.

***Denní digitální pořad Beijing Today bude k dispozici ke sledování na digitálních platformách společnosti Discovery ve Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku a Spojeném království.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články