fb pixel Zfilmovaný Atentát na Heydricha bude mít premiéru ve Varech. Podívejte se na ukázku! – G.cz
Vyhledávání

Zfilmovaný Atentát na Heydricha bude mít premiéru ve Varech. Podívejte se na ukázku!

Na snímek Operace Anthropoid se těšíme už pěkných pár měsíců. Mezinárodní koprodukce bude mít premiéru už letos a první nedočkavci ji uvidí na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Že je skutečně o co stát, naznačuje první upoutávka.

Václav Rybář
Václav Rybář 18.6.2016, 08:09

Osudy rotmistrů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše a jejich úlohu v atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha všichni známe. A mladí, kteří je neznají, se je možná kromě učebnic budou učit i s pomocí tohoto filmu, stejně jako dneska mládež místo písmenek hltá třeba Cameronův Titanik.

Britsko-francouzsko-česká koprodukce byla zdárně dokončena před třemi týdny a na začátku července se ukáže na slavnostní premiéře v Karlových Varech. Proto byl nejvyšší čas na první ukázku z filmu, ve kterém se po boku britských herců Jamieho Dornana (Padesát odstínů šedi) alias Kubiše a Cilliana Murphyho (Sunshine) alias Gabčíka objeví i celá řada českých tváří v čele s Aňou Geislerovou, Igorem Barešem nebo Janem Budařem. Heydricha si mimochodem zahrál Detlef Bothe, který říšského protektora ztvárnil už ve snímku Lidice s Karlem Rodenem v hlavní roli.

Režisér Sean Ellis pracoval na Operaci Anthropoid víc než deset let a je to pro něj srdcový projekt, příběh, který chce za každou cenu odvyprávět. Podívejte se na upoutávku a myslím, že vám dojde, že v kinech nesmíte chybět:

A TADY se podívejte na 10 parádních válečných filmů podle skutečných událostí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články