Ženy jsou sobecké, muži altruističtí – G.cz
Vyhledávání

Ženy jsou sobecké, muži altruističtí

Zdroj: savebest.ru

Sociobiologové potvrzují to, co už všichni dávno víme – obě pohlaví se chovají úplně jinak. Může za to evoluce.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 13.3.2015, 10:00

Jistě to znáte ze svého okolí. Ženy jsou jako vši, tasemnice nebo termiti. V životě jim jde jen o to přisát se na nějakého vypaseného hostitele, vlést “do zadku” bohatému ženichovi a nenažranými kusadly uchvátit jeho majetek. Ideálně ho “oholit” při rozvodu a pak odkopnout jako nepotřebnou (protože prázdnou) plechovku.

Ženy také extrémně žárlí na jiné ženy, a to i v situaci, kdy se svým manželem nebo partnerem už odmítají spát. Člověk by řekl, že mu v takové situaci dají svobodu, aby se sexuálně uspokojoval s jinými ženami. Ale to ne. Své tělo mu sice nepůjčují, ale jiná ženská těla mu nepovolí. Prostě vrchol sobectví.

I muži na své partnerky žárlí, ale rozhodně ne tolik a tak malicherně. Pokud muž svou partnerku nebo manželku dlouhodobě sexuálně zanedbává, většinou je srozuměn s tím, že si najde uspokojení jinde. Především jsou ale muži altruističtí a o svůj majetek se se ženami rádi a ochotně dělí. Muž je grand. Hostí, platí, rozdává dárky, stará se. Často až marnotratně ženu zahrnuje luxusem a doprává jí podíl na výsledcích své práce a na svém majetku.

Proč to tak je vysvětluje sociobiologie – vědní obor vycházející z předpokladu, že naprostá většina našeho sociálního chování má kořeny v evoluci. Dnešní muži a ženy jsou potomky tisíců generací pravěkých mužů a žen. Koncentrovaly se v nich tedy ty modely chování, které se v evoluci ukázaly jako výhodné pro přežití.

Žena má každý měsíc k dispozici jen jedno oplodnitelné vajíčko a o dítě se musí řadu let starat. Aby její případný potomek přežil a zdárně dospěl, potřebuje mít přístup k co největšímu množství zdrojů (dřív maso z mamuta, dnes peníze). Podstatou její rozmnožovací stragie je sobectví. Čím víc bude škudlit a hamtat pro sebe, tím spíš se jí podaří, aby její geny přežily. Právě proto taky nespí jen tak s každým mužem na potkání. Sexuálního partnera si pečlivě prověřuje a hodnotí a nechce se o něj dělit s jinou ženou.

Muž má naopak k dispozici miliony spermií, které může marnotratně “rozhazovat” do klínů všech svolných žen, které potká. Podstatou jeho rozmnožovací strategie je altruismus. Čím víc své spermie rozdává, tím větší je šance, že některý ze stovek jeho potomků přežije. A svolných žen bude tím víc, čím víc se s nimi bude dělit o své zdroje (zase – dřív maso z mamuta, dnes peníze).

Už chápete? Na sobecké ženy se nemůžeme zlobit a vyčítat jim to. Evoluce je k jejich sobectví prostě naprogramovala.

Anketa

Souhlasíte, že ženy jsou více sobecké než muži?

Anketa se načítá...

A navíc jsou ženy naprosto iracionální. TADY máte hned 11 důkazů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články