fb pixel Zemřela zpěvačka a autorka kultovní písně Ella, elle l`a: Její hit si dříve broukal každý – G.cz
Vyhledávání

Zemřela zpěvačka a autorka kultovní písně Ella, elle l`a: Její hit si dříve broukal každý

Ve věku sedmdesáti let zemřela francouzská zpěvačka France Gall, která v šedesátých letech zažívala své nejslavnější období. Poslední měsíc svého života však strávila v nemocnici v blízkosti Paříže, kde posléze podlehla rakovině, se kterou bojovala několik let. Čeští posluchači si ji pamatují především díky hitu Ella, elle l`a.

Martin Miko
Martin Miko 7.1.2018, 18:00

France Gall zemřela ve věku 70 let

V neděli 7. ledna 2017 zemřela známá francouzská populární zpěvačka France Gall, která bohužel podlehla rakovině, se kterou bojovala již delší dobu. Již před měsícem byla kvůli stále rozšiřujícímu se nádoru hospitalizována v nemocnici poblíž Paříže. Lékařům se však nepodařilo vážně nemocnou France vyléčit.

Vrchol slávy zažívala France Gall v 60. letech, když se stala vítězkou evropské soutěže Eurovize 1965 s hitem Wax Doll, Rag Doll. Vítězství v soutěži ji pomohlo k další hvězdné kariéře, která se kromě hudby týkala i účinkování ve filmu. V roce 1966 například věnovala skladbu americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu mladšímu, která se jmenovala Bonsoir John John.

Hit Ella, elle l`a je nezapomenutelný

Svůj talent zapřít nemohla, jelikož pocházela z hudební rodiny a její otec byl zpěvák a textař. Postupem času se věnoval i tvorbě pro dceru France Gall, pro kterou například složil i chytlavý hit Ella, elle l`a, který znají lidé po celém světě. Její otec Robert Gall rovněž složil několik písní pro hvězdy jako Edith Piaf nebo Charles Aznavour.

A zde legendární DJ BoBO oslavil své 50. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články