Zemřela Kim Ir-senova druhá žena, někdejší první dáma KLDR: představujeme 7 nejznámější žen Severní Koreje

Obrázek uživatele vaclav.roman
14.12.2018, 14:50

KLDR je známá tím, že veškeré informace, které se Kimů, velice přísně tají. Nyní jihokorejská vládní dynastie Jonham uvedla, že zemřela bývalá první dáma Severní Koreje, druhá manželka Kim Ir-sena. Podle jiných zdrojů je ale mrtvá už od roku 2014.

V KLDR žijí i ženy

Dynastie Kimů, která vládne KLDR už od dávnověku, to není jen na odiv vystavovaný Kim Čong-un. Už za slovem dynastie se ukrývá skutečnost, že se jedná o sáhodlouhý rod, který nesestává pouze ze zmíněného vůdce a jeho dvou předchůdců, otce Kim Čong-ila a dědy Kim Ir-sena. Ano, je v ní i mnoho žen, kterým se však nedostává takové pozornosti jako vládnoucím mužům.

Žen dokonce nalezneme v rodokmenu více než mužů, což je to dáno tím, že severokorejští muži se nespokojí s jednou partnerkou na celý život. Představme si nejdůležitější ženy z rodu Kimů a jednu perlu navíc jako bonus:

Život a smrt někdejší první dámy KLDR

Kim Song-e, jejíž úmrtí bylo oznámeno tento týden, se stala manželkou zakladatele země, severokorejci zbožňovaného Kim Ir-sena, v roce 1953, což bylo 4 roky po smrti jeho první ženy Kim Čong-suk, která je babičkou současného vládce Kim Čong-una.

Kim Song-e měla s Kim Ir-senem syna Kim Pchjong-ila, kterého se snažila prosadit jako diktátorova dědice, ale nevyšlo jí to. Kim Pchojng-il je v současné době velvyslancem KLDR v České republice.

Kim Song-e byla v mocenském boji zatlačena do ústraní, dokonce na ni bylo uvaleno domácí vězení a následníkem Kim Ir-sena se stal syn z prvního manželství Kim Čong-il.

Druhá manželka Kim Ir-sena žila v izolaci ve městě Kangkje. Severokorejská média o ní naposledy referovala v polovině 90. let. Zpráva o její smrti se objevila poprvé v roce 2014, přinesla ji skupina uprchlíků žijících v sousední Jižní Koreje.

Zde se můžete podívat na 23 laskavých portrétů dívek a žen, které žijí v Severní Koreji.


Komentáře

Doporučeno pro vás