fb pixel Zemřela Kim Ir-senova druhá žena, někdejší první dáma KLDR: představujeme 7 nejznámější žen Severní Koreje – G.cz
Vyhledávání

Zemřela Kim Ir-senova druhá žena, někdejší první dáma KLDR: představujeme 7 nejznámější žen Severní Koreje

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

KLDR je známá tím, že veškeré informace, které se Kimů, velice přísně tají. Nyní jihokorejská vládní dynastie Jonham uvedla, že zemřela bývalá první dáma Severní Koreje, druhá manželka Kim Ir-sena. Podle jiných zdrojů je ale mrtvá už od roku 2014.

Václav Roman
Václav Roman 14.12.2018, 14:50

V KLDR žijí i ženy

Dynastie Kimů, která vládne KLDR už od dávnověku, to není jen na odiv vystavovaný Kim Čong-un. Už za slovem dynastie se ukrývá skutečnost, že se jedná o sáhodlouhý rod, který nesestává pouze ze zmíněného vůdce a jeho dvou předchůdců, otce Kim Čong-ila a dědy Kim Ir-sena. Ano, je v ní i mnoho žen, kterým se však nedostává takové pozornosti jako vládnoucím mužům.

Žen dokonce nalezneme v rodokmenu více než mužů, což je to dáno tím, že severokorejští muži se nespokojí s jednou partnerkou na celý život. Představme si nejdůležitější ženy z rodu Kimů a jednu perlu navíc jako bonus:

Život a smrt někdejší první dámy KLDR

Kim Song-e, jejíž úmrtí bylo oznámeno tento týden, se stala manželkou zakladatele země, severokorejci zbožňovaného Kim Ir-sena, v roce 1953, což bylo 4 roky po smrti jeho první ženy Kim Čong-suk, která je babičkou současného vládce Kim Čong-una.

Kim Song-e měla s Kim Ir-senem syna Kim Pchjong-ila, kterého se snažila prosadit jako diktátorova dědice, ale nevyšlo jí to. Kim Pchojng-il je v současné době velvyslancem KLDR v České republice.

Kim Song-e byla v mocenském boji zatlačena do ústraní, dokonce na ni bylo uvaleno domácí vězení a následníkem Kim Ir-sena se stal syn z prvního manželství Kim Čong-il.

Druhá manželka Kim Ir-sena žila v izolaci ve městě Kangkje. Severokorejská média o ní naposledy referovala v polovině 90. let. Zpráva o její smrti se objevila poprvé v roce 2014, přinesla ji skupina uprchlíků žijících v sousední Jižní Koreje.

Zde se můžete podívat na 23 laskavých portrétů dívek a žen, které žijí v Severní Koreji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články