Zemřel legendární módní návrhář Karl Lagerfeld – G.cz
Vyhledávání

Zemřel legendární módní návrhář Karl Lagerfeld

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Ve věku 85 let zemřel po dlouhé a těžké nemoci legendární módní návrhář Karl Lagerfeld, který patřil mezi nejuznávanější světové osobnosti na poli oblékání. O jeho smrti informoval francouzský časopis Paris Match.

Martin Miko
Martin Miko 19.2.2019, 12:43

Zemřela oděvní legenda

Ve věku 85 let nás navždy opustila módní ikona a světoznámý návrhář, který změnil svět módy. Karl Lagerfeld zemřel po dlouhé a těžcé nemoci, jak informovala agentura Reuters, která se odkázala na francouzský časopis Paris Match.

Jedna z nejuznávanějších světových ikon zemřela v nemocnici Paříži. Karl Lagerfeld, rodným jménem Otto Lagerfeldt se narodil v roce 1933 v německém Hamburku do zámožné rodiny. Jeho otec pocházel z rodiny, která se věnovala investičnímu bankovnictví, avšak jeho bohatství vzešlo až z výroby a prodeje kondenzovaného mléka.

Lagerfeld se proslavil díky spolupráci se světoznámými oděvními značkami typu Fendi, Chanel nebo Chloé. Byl známý tím, že oblékal mnoho světových celebrit. Jmenujme například zpěvačku Madonnu nebo Kylie Minogue. Kromě módy se rovněž věnoval i fotografování, za což obdržel i Cenu za kulturu Německé fotografické společnosti.

A tady se rozveselte nad ekonomickou teorií naší ministryně Marty Novákové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články