Zeman varuje: ISIS táhne na Prosek! – G.cz
Vyhledávání

Zeman varuje: ISIS táhne na Prosek!

„V Praze brzo zaútočí teroristé.“ Řekl to prezident republiky Miloš Zeman, a kdo jiný by to měl lépe vědět, než on.

Petr Bílek
Petr Bílek 18.1.2016, 17:50

Miloš Zeman (prezident, ne ten stejnojmenný zkušební technik z Jičína) ví, že v Praze zaútočí teroristé. S touto dedukcí se pochlubil na setkání s gymnazisty v multikulturní Bílině loni v prosinci. „Islámští teroristé už spáchali atentáty v Londýně, Madridu, v Paříži dokonce dvakrát, Bruselu, Kodani a jejich modus operandi je už na základě těchto příkladů poměrně snadno vysledovatelný,“ vysvětlil Miloš Zeman. Kde se bude vraždit ve jménu Alláha příště? Miloš Zeman tvrdí: „Dříve nebo později proběhne nějaký teroristický útok i v České republice. Podle toho modu operandi zřejmě v Praze, ale skoro bych si tipnul, že ještě před tím také v Londýně, Berlíně a možná i v některých dalších zemích.

Nespecifikované „další země“ jsou podle Zemana totiž pro teroristy „zajímavější než malá Česká republika, protože v těchto zemích tyto útoky vyvolají větší paniku.“ Je to zcela logické: velká země, velká panika, malá země, malá panika. Dalším důvodem předpokládané nižší úrovně paniky v Česku může být také fakt, že lidi na to tady prostě pečou. Případně tu je i uklidnění plynoucí ze škodolibosti: teroristi si to už tady odbyli, mně se nic nestalo, tak co.

Prezidentovo varování nás přimělo pročíst si oficiálně vydávané rady, jak rozpoznat sebevražedného atentátníky. Pro sebevražedného atentátníka je například typické nepadnoucí a plandavé oblečení, kterým zakrývá výbušniny, případně tlusté kabáty či bundy, často má na zádech batoh. Atentátník má zpravidla ruce v kapsách, kde svírají roznětku. Bývá to muž od 16 do 30 let věku. Chová se nervózně, neklidně a podrážděně a vyhýbá se přímému očnímu kontaktu. Někdy též na něm jsou vidět známky požití drog.

Stačilo nám vyjít do pražských ulic a museli jsme Miloši Zemanovi dát za pravdu: jestliže někde zaútočí sebevražedný atentátník ISIS, tak určitě v Praze. A proč (možná) na Proseku, jak se tvrdí v nadpisu? Protože když pojedou z Berlína, tak je Prosek od severní dálnice jako první na ráně a kolem pošty mezi paneláky či v metru bývá ráno dost lidí. I když vlastně v Letňanech by se taky dalo uspokojivě odpálit.

A ještě se podívejte na těchto 10 fórků na téma, jak po internetu vytrolit ISIS.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu