Žebříček 12 anime a mang, na kterých začala závislost českého otaku – G.cz
Vyhledávání

Žebříček 12 anime a mang, na kterých začala závislost českého otaku

Zhruba mapujeme vývoj otaku z našeho širokého okolí - pokud jste měli jiné první srdcovky, napište nám!

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 5.3.2014, 12:00

1. Pokémon + Digimon: kapesní bojové příšerky, souboje, děti, síla lásky a přátelství, souboje...

pokemon drewthegoose wordpress com Drewthegoose.wordpress.com Pokémon byl a i dnes stále je hitem mladší generace. Souboje roztomilých fantasy kapesních zvířátek žraly všechny děti ve vaší třídě na základce. Pikachua dnes dokonce sem tam zneužije i kdejaký hipster. Na to navázal Digimon a kdo ho neznal, byl outsider.  

2. Naruto: ninjové, souboje, děti s vnitřními démony, trýznivé dospívání, ještě víc soubojů, nekonečno...

naruto wikia com Wikia.com Je to už pěkná řádka let, co se anime začalo vysílat na českém kanálu - nejdřív s titulky, pak dokonce přibyl i otřesný dabing, který snad každý, kdo nebyl hluchý, nenáviděl. Dnes vychází i překlad mangy, ale vzhledem k počtu aktuálně vydaných dílů jsme v ČR ještě v pravěku. Pravý a v této chvíli novorozený otaku si totiž dávno přečetl všechny díly Naruta na internetu. A viděl i všechny díly anime, i části s fillery. Takže je perfektně v obraze, co se s tím absurdně nekonečným příběhem plným šílených ninjů zrovna děje...  

3. Bleach: bohové smrti, souboje, zlí duchové, nevyrovnaní teenageři, absurdní meče, víc soubojů, nekonečno na druhou...

bleach asianstyle cz Asianstyle.cz Pravý otaku přeci nezůstane jen u jednoho titulu, jde dál. Bleach. To je pojem sám o sobě. Je nekonečný jako Naruto. Prvních dvacet dílů byste nejraději přečetli na jedno sezení. Pak už jsou ale jen souboje... A znovu souboje. Kdy a jak to skončí, to už vědí jen ti největší fanoušci, kteří doteď Bleach pravidelně čtou.  

4. Death note: mnohem víc cool bohové smrti, geniální teenageři, vraždy, KONEČNĚ PŘÍBĚH

death note jsem-otaku blog cz Jsem-otaku.blog.cz Deník smrti. Modla otaku. Tato série je tak skvělá, že už se od mangy a anime neodlepíte. Chcete prostě víc. Death note se svým brilantním detektivním příběhem a vygradovaným koncem nasává do mozku, už na něj nezapomenete. A jste v rejži - pokračujete dál.  

5. Fullmetal Alchemist: bromance, podělaný experiment, znovu těžké dospívání, hledání šutru mudrců...

fullmetal lumenn blog cz Lumenn.blog.cz Fullmetal Alchemist v drtivé většině všichni otaku spíše viděli jako anime, než že by jej četli v původní manze. Oboje doporučujeme. Dva bratři, které pěkně dojebal pokus oživit svou matku, vás zasáhnou přímo do srdce a vy se od Fullmetal Alchemist neodlepíte až do samotného konce. Nechybí akce, obludy, krev. Skvělé.  

6. Bazilisk: ninjové, hory mrtvol, řežba ve velkým stylu i ta špetka romantiky...

basilisk silentdivergence blogspot com silentdivergence.blogspot.com Zpátky k ninjům - tohle je totiž úplně jiný level než Naruto. Dva staré znepřátelené rody ninjů dostanou příležitost konečně prolomit vynucený mír a ve velkém stylu se mezi sebou povraždit. Příběh byl mohl být japonskou variantou Romea a Julie, ovšem se spoustou mrtvých. Vyvrcholení celé řežby nikomu nezanechá oko suché. Perfektní kresba, určitě zkuste i anime.  

7. Trigun: sci-fi western, příběh jednoho hloupého magora...

trigun fanpop com Fanpop.com Tady zaplesá otaku se slabostí pro steampunk. Hlavní hrdina Vash nesnáší násilí a utrpení druhých, fakticky je ale hledanou osobou s neuvěřitelnou odměnou vypsanou na jeho hlavu. Kam přijde, tam za sebou nechává jen zkázu a zmatek. Budete se celkem dobře bavit, doporučujeme ale hlavně mangu.  

8. Blood+: dost hnusní upíři, neumírající středoškolačky, spousta krve a řežby

blood mangareader net Mangareader.net Chce to samozřejmě nějakou lehce fantasy záležitost a to Blood+ stoprocentně splňuje. Tohle je pro otaku klasika, středoškolačka ohánějící se katanou likviduje jednu krvesající stvůru za druhou... Pokud jste ještě na Blood+ nenatrefili, napravte to. Rozhodně zkuste mangu, kterou osobně shledávám mnohem lepší než anime.  

9. Hellsing: další upíři, neumírající policistky, lehce oldschool, hodně krve...

hellsing fanpop com fanpop.com Shrnuto podtrženo: organizovaná skupina pro boj s upíry, ghúly a jinými zrůdičkami. Ještě prozradíme, že se to odehrává v Británii a to mluví za vše. Milujete Hellsing a musíte si to přečíst - ano, raději přečíst a pak teprv hybaj na anime.  

10. Ghost in the Shell: tak strašně slavná manga a anime, že kdo to nezná, nežije!

ghost nerdist com Nerdist.com Jednoduše není otaku, který Ghost in the Shell nezná. Je ostudné, pokud jste si aspoň nepřečetli úryvek na Wikipedii, abyste mohli chvíli přikyvovat, že víte, o co gou. Manga a anime byly inspirací pro sourozence Wachowské pro tvorbu Matrixu. Je to vizuální masterpiece, spousta akce a přitom velmi hluboké myšlenky. Tohle dílo není jen tak na jedno dopoledne, rozhodně není jednoduché ho pobrat. A Matrix vám už pak nepřijde tak originální, jako dřív...  

11. Cowboy Bebop: jazz, wester sci-fi, lovci odměn...

cowboy animeout com Animeout.com Nedávno vysílali film na České televizi a to nás moc potěšilo - a taky znovu překvapilo, jak moc je tohle anime vlastně dobré. Ano, anime, mangy vznikly později na motivy seriálu. Cowboy Bebop je dnes už kultovní záležitostí. Je komediální, ale i vážný, má dokonalou hudbu, atmosféru, příběh... Jak někdo pěkně poznamenal: Vidět Bebopa a umřít.  

12. Blue Gender: apokalyptické sci-fi, obludky, mecha...

Blue Gender anime-kool webnode sk Anime-kool.webnode.sk Jednoho dne se prostě probudíte a zjistíte, že celá Země je vyžraná hnusným obřím hmyzem. To je ve zkratce vysvětlený Blue Gender. Hlavní hrdina strávil v hibernaci místo tří celých dvacet let a samozřejmě, takovýhle obrat situace s ním trochu zacloumal. Lidé skoro vyhynuli. A ti zbylí mají co dělat, aby mu na zahmyzákované planetě zachránili kůži. Někdo BG odsuzuje za to, že je to jen vybíječka brouků. Ale nám se BG celkem líbí, hlavně asi proto, že je to ve výsledku trochu hentai. A samože, ten příběh, že...
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články