fb pixel Zdrogoval faráře a jednou zapálil kurník plný slepic. Šílené historky Ozzyho Osbourna zdaleka nekončí tou o netopýrovi – G.cz
Vyhledávání

Zdrogoval faráře a jednou zapálil kurník plný slepic. Šílené historky Ozzyho Osbourna zdaleka nekončí tou o netopýrovi

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Dnes už odkládá svoje poslední světové turné kvůli únavě a zdravotním problémům, doma si hraje na hospodyňku a oficiálně se dostal do věku našich babiček a dědečků. Temný princ rock'n' rollu Ozzy Osbourne na to ale v 71 letech má plné právo. Neuvěřitelné historky, které má na kontě, by stačily celé bandě normálních lidí. Ale někdejší frontman Black Sabbath normální rozhodně nikdy nebyl.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.12.2019, 12:46

"Milovník" zvířat

Za víc než sedm desítek let svého života dostal britský zpěvák Ozzy Osbourne, narozený 3. prosince 1948 jako John Michael Osbourne, řadu označení, jmen a přezdívek. Temný princ, bývalý zpěvák Black Sabbath, pětinásobný otec, hvězda reality show... A rozhodně na něj sedí i titul muž, který má na kontě bezkonkurenčně největší počet šílených a bizarních historek. Jestli o sobě nějaký žijící muzikant může říct, že si osud rockové hvězdy užíval opravdu plnými doušky, je to právě Ozzy.

Jednou z těch nejslavnější legend spojených s birminghamským rodákem je nechvalně proslulá "netopýří aféra" z ledna 1982. Tehdy Ozzy vystupoval ve Veterans Memorial Auditorium v Iowě, když po něm jeden z fanoušků v přední řadě hodil mrtvého netopýra. Zpěvák, v domnění, že jde o gumovou hračku, zdechlině s vervou ukousl hlavu. Až později zjistil, že šlo o skutečné zvíře a okamžitě se vydal do nemocnice nechat si do zadku vrazit pár vakcín proti vzteklině. Když padlo 37. výročí této události, rozhodl se z toho Osbourne zpětně ještě něco vytěžit a jako svůj oficiální merch začal prodávat plyšové netopýry s odjímatelnou hlavou. Roztomilé!

Zpěvák obecně má se zvířaty evidentně tak trochu problém a nechávat ho v jejich blízkosti, ať už pod vlivem nebo za střízliva, není zrovna bezpečné. Na jedné tiskovce Ozzyho začali hrozně štvát novináři, a tak zpod stolu vytáhl hrdličku a udělal jí totéž, co onomu nebohému netopýrovi. Cukající a krvácející ptačí tělíčko pak jen tak pohodil před sebe. Jeho první manželka, Thelma Riley, se zase pokoušela jeho neustálé paření omezit tím, že mu vymyslela koníček a pořídila mu slepice. Osbourne ty ptáky ale vážně nenáviděl, a tak, když jednou v noci dorazil opět z nějaké párty domů, vzal pistoli a začal na opeřence střílet. Mušku ale neměl nic moc, a tak vymyslel, že nejlepší bude celý kurník zapálit, a to i s jeho živým obsahem. Dáte si grilované stehýnko?

Chlast, drogy a HIV

Ozzyho záliba v alkoholu, drogách a dalších omamných látkách všeho druhu je slavná stejně jako on sám. Když o sobě Ozzy tvrdí, že je nejnormálnější z celé své rodiny, jeho druhá manželka Sharon vzpomíná na to, jak ji jednou úplně opilý honil po jejich domě s nožem v ruce a mluvil o sobě ve třetí osobě. Kdysi dávno zase lišácky nasypal obrovskou dávku afghánského hašiše do dortu, který byl připraven pro speciální návštěvu, pro faráře. Nic netušící duchovní dezert s gustem snědl a odpadl takovým způsobem, že ho pak Ozzy musel prakticky odvléct domů, kde se z toho muž ještě 3 dny vzpamatovával.

Kapela Mötley Crüe zase velmi ráda vypráví o jejich společném turné s Osbournem, který je naučil, že když není koks, dají se vyšňupat třeba i mravenci. Ale i takového rebela sem tam stihla paranoia a obavy. Když se vracel z USA do rodné Anglie, chytl schýzu, že někdo objeví ty 4 gramy tvrdých drog, které si vezl jako suvenýr. A tak si nechal zavolat nejhezčí letušku a požádal ji, aby si dala s ním a naservíroval jí rovnou půlku celého obsahu.

I tenhle rozjetý buldozer ale nakonec něco dokázalo zastavit; byla to epidemie AIDS. Nebylo nezvyklé, že se Ozzy a jeho kumpáni z kapely večer po mejdanu sešli všichni se stejnou vyrážkou na intimních partiích u hotelového doktora. Když začalo být v 80. letech jasné, že virus HIV se rozhodně nešíří jen mezi homosexuály, a že se nedá léčit, Ozzyho to dost vyděsilo. Šel okamžitě na testy a tam se dozvěděl to nejhorší možné - doktor ho diagnostikoval jako pozitivního. Až po několika dnech se přišlo na to, že lékař výsledky špatně pochopil a Osbournovi nic není. Jemu to ale stačilo na to, aby se zařekl, že s groupies definitivně končí a stává se věrným manželem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články