fb pixel Závislost na mobilech: 12 na první pohled vtipných obrázků, díl II. – G.cz
Vyhledávání

Závislost na mobilech: 12 na první pohled vtipných obrázků, díl II.

Na druhý už tolik ne. Myslíte si, že ovládáte svůj telefon? Neovládá spíš on vás?

Radka Pružinová
Radka Pružinová 1.5.2015, 17:07

Závislost na mobilu má už i své medicínské označení - nomofobie (no mobile phobia). V širším měřítku spadá do tzv. netolismu, což je závislost na virtuálních drogách - surfování na internetu, mailovém účtu, počítačových hrách, chatování, ale také mobilním telefonu nebo televizi. Podle Wikipedie trpí touto chorobou každý druhý Čech a až 53 % všech uživatelů mobilních telefonů.

Když se na ulici nebo třeba v MHD rozhlédnete po okolí, pár takových závisláků jistojistě spatříte. Telefonují, smskují, sjíždí Facebook... Vypadají, že by radši obětovali ruku než přístroj, který drží.

1. Pokud to přečteš, někdo mi ukradl iPhone

2. Pro oči nevidíme, pro uši neslyšíme, pro mobily nevnímáme

3. Kdysi to musela být pěkná nuda. Posedávat a jen tak si čučet na ruku...

4. Kdo komu poroučí?

Dnešní teenageři si život bez mobilu už prakticky nedovedou představit. To, že jsme si domlouvali schůzky napevno a případně si volali z budky na náměstí, jim připadá jako sci-fi. Oni se většinou omluví 5 minut po stanoveném termínu, že nestíhají, případně že vůbec nedorazí. První slovo platí, druhý leze z gatí - to jim už dávno nic neříká. A smska? Ta má císařovy nové šaty.

Na dětských hřištích najdete většinou už jen předškoláky, kteří mobil ještě nemají. Více než polovina z nich ho ale vyfasuje už v první třídě.

5. Dětství plné zážitků je už přežitek?

6. Věř mi. Pokud zakážou mobily ve školách, postupně se naučíš mluvit i bez nich.

7. Ufoni by nás asi nepobrali

Lidé: Mám 8 lajků, 3 žádosti o přátelství a upozornění. Můj post někdo 7x retweetnul a 2x favorizoval... Ještě vteřinku. Potřebuju odeslat textovku! A odpovědět na email. Žádný problém! Musím tohle selfíčko hodit na Instagram! A začekovat se na Foursquare.

Ufoni: Fascinující! Ty přístroje zřejmě stimulují centra odměny v jejich maličkých mozcích. Zjevně budou mačkat ty čudlíky neurčitelně dlouhou dobu!

Další ilustrovanou realitu dnešních dní najdete na následující straně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články