fb pixel Zajímá vás, co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní? – G.cz
Vyhledávání

Zajímá vás, co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní?

Láska je krásnou součástí života, kterou chce zažít každý z nás. Jistěže s láskou je spojeno také zklamání, ale o tom až jindy. Zajímá vás, co se odehrává v našem těle, když se zamilujeme?

Kristýna Jakubcová 8.9.2016, 15:20

Úžasný pocit, který se nedá popsat slovy – tak to je láska. Jde o omezený časový úsek, kdy máme pocit, že dokážeme i létat a žádné starosti nám nepřijdou příliš velké. Pocity zamilovaného člověka se nedají naprogramovat ani nahrát, právě proto jsou tak vzácné. Naše mysl ovšem není jediná, která je láskou ovlivněná, své divy dělají hormony i s naším tělem.

1. Únava neexistuje

Jelikož v tomto intenzivním stádiu nechcete přijít ani o sekundu strávenou s vaším vyvoleným, je zbytečné zdržovat se takovou maličkostí, jako je spánek. Energii, kterou si jiní navozují pomocí drog, vy máte jen z intenzivního vnímání lásky. Když tedy dojde na spánek, nedokážete přerušit znění svatebních zvonů v hlavě a promítání filmu „já a on“, což způsobuje, že prakticky nejste schopni usnout.

2. Žárlivost nás sžírá

Tento fakt není zas tak příjemným průvodcem zamilovanosti, ovšem patří k hlavním ovlivňovatelům naší mysli. Jelikož jsme právě narazili na toho nejúžasnějšího chlapa, který nemá jedinou vadu, nechceme za žádnou cenu připustit, aby nám ho nějaká playmate klofla. Buďte v klidu, až sundáte ‚růžovky‘, zjistíte, že ve skutečnosti nebylo vcelku na co žárlit, protože vedle vás leží průměrný chlap, který prdí, nosí stejný trenýrky týden a večer si zapomíná čistit zuby. No co se dá dělat, ovládla nás zamilovanost…

3. Bolest neexistuje

Je dokázáno, že zamilovaní mají posunutý práh bolesti a i k psychické újmě dochází mnohem obtížněji než v období lásky, která už neprochází přes růžovou oponu. Užijte si tedy období, kdy vás žádné pomluvy, podrazy ani hádky nezasáhnou a načerpejte trochu flegmatičnosti do dalších let, bude se vám to hodit.

4. Srdce bije pomaleji

Jelikož láska neovlivňuje pouze naši mysl, ale i hormony, dochází k snížení tělesného tepu a naše srdce začne bít mnohem pomaleji. Nejde v žádném případě o projev, kterého byste si všimly, je to ovšem zajímavost, se kterou můžete machrovat na ostatní, nezamilované.

5. Láska prochází žaludkem

Když jsme zamilovaní, neřešíme to, co jíme a jestli jsme si dali jeden nebo dva dortíky, jednoduše se cítíme fajn. Všichni víme, že pokud jsme v klidu a nemáme žádné starosti, máme i nadměrnou chuť k jídlu. Navíc, kde jinde prožívat romantiku než nad dobrým jídlem a nad sklenkou vína. Většina z nás v začátcích vztahů zásadně nevylézá z peřin a po tolika fyzicky náročných číslech vyhládne, co si budeme povídat. Dobrou zprávou pro nás ženy může být fakt, že v období zamilovanosti, kdy vůbec neřešíme kalorie ani množství snědeného jídla, se tělo dostává do takového rozpoložení, kdy nic nenabereme, a pokud si to chcete ještě pojistit, buďte při sexu nahoře, kalorie se spálí samy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články