Záhadný lezec pokořil Petřínskou rozhlednu. Známe jeho identitu – G.cz
Vyhledávání

Záhadný lezec pokořil Petřínskou rozhlednu. Známe jeho identitu

Ušetřil si vstupné, ale riskoval život. Přelstil ostrahu i kamery a za nevlídného počasí vylezl až na vrchol „pražské Eiffelovky“.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 17.11.2017, 08:52

Akci provedl minulý čtvrtek kolem sedmé hodiny ranní. Nepoužil schody ani výtah. Lezl jako Spiderman po konstrukci věže. Neznámého lezce zpozoroval mladý muž, který šel přes Petřín do práce. Natočil si ho na mobil a rozeslal záznam do médií. Nikomu z novinářů se ale zatím nepodařilo odhalit, o jakého hazardéra jde.

Určitě to nebyl jeho první pokus. Vylezl totiž až k vrcholu rozhledny a jeho výkon celou dobu zaznamenával dron. Rozhodli jsme se ho vypátrat a rozhodili sítě mezi fanoušky rooftoppingu – extrémně nebezpečné zábavy, která spočívá ve zdolávání výškových budov bez jakéhokoli jištění. Našli jsme ho, i když nám to chvilku trvalo. Včera v noci umístil na internet video sestříhané ze záběrů z dronu a akční kamery, ten ho prozradil.

Věž na Petříně, která je vysoká přibližně 65 metrů, se vypravil pokořit až z Polska. Jmenuje se Marcin Banot, na sociálních sítích vystupuje a publikuje svá videa z šílených dobrodružství jako „BNT“. Najede stovky kilometrů, aby vylezl na vrcholy staveb, kam je vstup zakázaný. Většině lidí z té výšky zatrne, on se dobře baví, žertuje a na místech, kde život končí jedním špatným šlápnutím, předvádí artistické kousky.

Petřín je brnkačka

Rekordem Marcina Banota je nevyšší komín Evropy v elektrárně Trbovlje ve Slovinsku. Se svým týmem na něj vylezl na konci září. Ze záběrů z 360 metrů nad zemí vám bude špatně, i když pevně sedíte na židli. Je to banda neuvěřitelných lidí, která neví, co jsou závratě. Dokonce se zdá, že strach mají jen z oplétaček s policií.

Zpět do Prahy. Je jasné, že Petřín hrdinovi jak vystřiženému z akčního filmu nestačil. V naší metropoli si dal ještě jedno číslo. Vyšplhal na harfu Lanového mostu, a to nepozorovaně. Fotku svého adrenalinového kousku publikoval na Facebooku se zpožděním a popiskem „Vidíš mě?“ – koukněte se TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu