fb pixel Žádný záchranář nesmí být opomenut: Boj o odškodnění pro hrdiny z 11. září v nové sérii na Discovery – G.cz
Vyhledávání

Žádný záchranář nesmí být opomenut: Boj o odškodnění pro hrdiny z 11. září v nové sérii na Discovery

U příležitosti dvacátého výročí teroristických útoků z 11. září uvede Discovery Channel v sobotu 11. září od 22 hodin premiéru dokumentárního seriálu s názvem Žádný záchranář nesmí být opomenut (No Responders Left Behind). Dokument sleduje boj dvaadvacetinásobného vítěze ceny Emmy a bývalého moderátora The Daily Show Johna Stewarta, politického aktivisty Johna Feala a hasiče Raye Pfeifera o zdravotní náhrady a odškodnění pro záchranáře, kteří v den útoků přímo na místě pomáhali a v následujících dnech se podíleli na odklízení trosek.

Redaktor
Redaktor 9.9.2021, 06:51

„Dokument Žádný záchranář nesmí být opomenut je obrazem odvahy a vytrvalosti několika odhodlaných jednotlivců, jež bojovali za práva můžu a žen, kteří obětovali své zdraví, a ve dnech a týdnech následujících po osudném dni pomáhali přímo na místě neštěstí,“ uvedla Lisa Holme, Senior Vice President pro obsahovou a obchodní strategii Discovery Inc. „Tato série splňuje nejdůležitější kritéria, kterými se dokumenty na Discovery vyznačují: vyprávět významné příběhy dnešní doby a dát hlas těm, kteří nejsou slyšet.“

Série, která se natáčela pět let, odhaluje zákulisí a okolnosti neúnavného boje vedeného Johnem Stewartem, Johnem Fealem a Rayem Pfeiferem s vládou USA o kompenzace za zdravotní péči pro tisíce účastníků záchranných prací, kterým toxiny uvolněné v Ground Zero způsobily život ohrožující, dlouhodobé a finančně náročné zdravotní potíže.

„Jsem vděčný, že jsem mohl zdokumentovat cestu Johna Stewarta a Johna Feala za spravedlností,“ řekl režisér Rob Lindsay. „Dokument Žádný záchranář nesmí být opomenut vyzdvihuje skupinu aktivistů, kteří zpochybnili systém a vyhráli. Jsem nadšený, že mohu být součástí projektu, který přinese tyto příběhy na televizní obrazovky.“

Seriál Žádný záchranář nesmí být opomenut v režii Roba Lindsaye produkovala společnost Paradox Pictures Inc. v čele s Kelly Zemnickis, Kristine Yanoff a Jaimem Sanchezem. Dohodu zprostředkoval Ludo Dufour, Senior Vice President International Co-Productions and Sales společnosti Blue Ant International.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články