Začíná Rock For People: 5 interpretů, které na festivalu neminout a 3, na něž se můžete klidně vybodnout – G.cz
Vyhledávání

Začíná Rock For People: 5 interpretů, které na festivalu neminout a 3, na něž se můžete klidně vybodnout

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Rock For People patří ke stálicím české festivalové sezóny a u Hradce Králové právě startuje aktuální ročník. Nutno říct, že letošní line up není úplně třeskutý. Pokud na Rokáč jezdíte pravidelně a ze zvyku, ale nevíte, jak uchopit letošní program, tady je pár tipů, co určitě vidět, a co naopak klidně vypustit.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.7.2018, 12:16

Co si na Rock For People rozhodně nesmíte nechat ujít?

1. The Prodigy

Kult, klasika, zásadní věc 90. let. Zlaté pravidlo hudebního fanouška zní "Kdykoliv máš možnost jít na živák Prodigy, tak prostě jdeš na živák Prodigy".

2. Rodriguez

Pátrání po Sugar Manovi jste buď viděli, nebo o něm slyšeli. Cenami ověnčený snímek vypráví neuvěřitelný snímek legendární folkrockového hudebníka Rodrigueze. A právě tenhle chlapík na Rock For People dorazí. Must see.

3. Volbeat

Heavymetaloví Volbeat nejsou pro každého, tahle dánská parta je ale pravidelným headlinerem velkých evropských festivalů pro milovníky říznějších žánrů, a to už mluví samo za sebe. Koncertní zážitek, který si chcete zapsat do deníčku.

4. Astroid Boys

Velšané jsou skvělí a cardiffští Astroid Boys jsou toho jasným důkazem. Punk, hardcore a další městské subkultury spojují ve výbornou show, která do kotle vtáhne i ty největší nuďáky.

5. Ho99o9

Před dvěma lety byli Ho99o9 na Rokáči super a není důvod, aby to během letošního návratu nezopakovali. Ou jé!

A tohle můžete s klidným svědomím z festivalového programu vyškrtnout...

1. Skillet

Pokud nacházíte nějaké obskurní osobní potěšení ve sledování vystoupení staré kapely hrající křesťanský rock, běžte na Skillet. Pokud jste normální, vyhněte se tomu obloukem.

2. The Kooks

Britpopové kytarovky jsou mrtvé. Arctic Monkeys to pochopili a udělali skvělou novou desku, kterou od nich nikdo nečekal, The Kooks si pořád stojí za tzv. starými dobrými časy. Tohle už přece nikoho nebaví.

3. Enter Shikari

Hardcore patří do undergroudnového klubu, ne na festival! Myslíme to samozřejmě s nadsázkou, ale fakt je, že zrovna Enter Shikari si člověk fakt nejlíp užije v tom klasickém HC nastavení.

A tady si přečtěte průšvihy ambiciózního festivalu Aerodrome.

Podobné články

Doporučujeme

Další články