fb pixel Začíná „Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir,“ unikátní multidimenzionální výstava impresionistů – G.cz
Vyhledávání

Začíná „Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir,“ unikátní multidimenzionální výstava impresionistů

Zdroj: Koláž G.cz

Po výstavě „iMucha – slavná sbírka v pohybu,“ která ukazujenejslavnější sbírku plakátů a dalších děl slavného secesního malíře Alfonse Muchy, která probíhá v pražském Obecním domě, se dnes veřejnosti představí další unikátní projekt. Ve Foru Karlín dnes začíná multidimenzionální výstava impresionistů s 3D zvukem pod názvem „Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir.“

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 18.9.2020, 10:21

Není výstava jako výstava

Není výstava obrazů jako výstava obrazů. Ano, Louvre, Ermitáž nebo další slavné světové galerie milujeme a určitě se budeme radovat z toho, až bude možné zase volně cestovat a my se do nich vrátíme, abychom mohli všechny ty umělecké skvosty tam vystavené obdivovat. Na druhou stranu ale také vítáme a obdivujeme možnosti, které nám současná doba umožňuje a my se tak nemusíme umění a zaážitků s ním spojených vzdávat ani v této divné době.

Modelky z plakátů v pohybu, ohromující oživlý děj Slovanské epopeje, promlouvající Alfons Mucha ze svého autoportrétu. To vše návštěvníci mají možnost na již probíhající výstavě „iMucha – slavná sbírka v pohybu.“ V Obecním domě v Praze je k vidění více než dvě stovky originálních děl Alfonse Muchy, z nichž velká část vás doslova vtáhne do časů více než sto let starých. Základy celé výstavy poskytla bývalá světová tenisová jednička Ivan Lendl.

Must see

A již dnes, 18. září startuje v Pražském Foru Karlín další unikátní výstava s názvem „Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir....“ Na ploše více než 2 000 m2 se představí mistrovská díla proslulých impresionistů v projekcích doplněných prostorovými zvukovými efekty. Bylo nebylo návštěvníky vícerozměrnou cestou provede érou impresionistů, včetně Degase, Signaca a Kubišty.

„Popisovat Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… slovy je velmi těžké, protože je to opravdu výjimečná záležitost. Je to jako snažit se popsat pocity při vzletu letadla někomu, kdo nikdy neletěl,“ říká producent výstavy Serge Grimaux a dodává: „Stejný typ spektakulární výstavy je v současné době s velkým úspěchem prezentován v mnoha hlavních městech po celém světě. Jsem hrdý na to, že mohu tento nový koncept představit v České republice. V těchto dnech nejistoty je jedna věc jistá – musíme chodit ven. Potřebujeme znovu sdílet nádherné okamžiky s lidmi, které máme rádi, a těmi, na kterých nám záleží. Jsem přesvědčen, že díky proměně Fora Karlín v magické místo lidé rádi přijmou naše pozvání na velkolepou cestu, kterou jsme pro ně připravili.“

Výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir... je zároveň podle pořadatelů symbolickým impulsem k restartu živé zábavy po předcházejícím období, kdy byla výrazně utlumena. Živá zábava znamená jít ven s přáteli a rodinou, setkat se s lidmi, na chvíli odložit problémy, příjemně povzbudit smysly a mozek. Prostřednictvím živé zábavy můžeme objevovat nové věci, být svědky něčeho jedinečného. Pořadatelé ujišťují veřejnost, že všechna aktuální protipandemická opatření budou samozřejmě respektována. Zdraví všech je samozřejmě na prvním místě, a proto ve Foru Karlín bude zajištěno maximálně bezpečné prostředí – včetně termokamery, dezinfekce rozmístěné ve všech prostorech či regulovaného počtu návštěvníků, který umožní dodržovat doporučené rozestupy.

Takže určitě neváhejte a vyrazte. My si tuhle podívanou ujít nenecháme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články