Za zemřelého umělce ze skupiny Ztohoven chystají kamarádi charitativní benefici – G.cz
Vyhledávání

Za zemřelého umělce ze skupiny Ztohoven chystají kamarádi charitativní benefici

Zdroj: Matěj Slavík

Výtvarník a člen umělecké skupiny Ztohoven Filip Crhák zemřel na následky zranění, která utrpěl při nehodě na motocyklu. Zanechal po sobě zdrcené rodiče a přítelkyni, která krátce před jeho úmrtím porodila. Těm se nyní rozhodli pomoci Crhákovi kamarádi, kteří pořádají pietní benefici.

Martin Miko
Martin Miko 13.6.2017, 05:30

Pozůstalé rodině se rozhodli pomoci jeho kamarádi a kolegové z Teamu Továrna. Ti se rozhodli ve čtvrtek 22. 6. uspořádat charitativní akci, jejíž výtěžek bude předán Crhákově rodině.

"Chystali jsme tu akci, ještě když byl Filip v nemocnici v kómatu, abychom podpořili jeho přítelkyni a rodiče. Bohužel osud Filipovi nepřál a o to vic teď chceme pozůstalým pomoci," prozradil nám jeden z organizátorů vzpomínkové akce.

Akce proběhne v areálu Továrna v Dělnické ulici na Praze 7 vedle Paralelní Polis, kterou skupina Ztohoven provozovala. V Továrně měl Crhák ateliér na sítotiskovou tvorbu. "Pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu, ale takhle se bude s Filipem moci symbolicky rozloučit každý, kdo ho znal nebo jen měl rád jeho práci," vysvětlují organizátoři.

Pomozte rodině zesnulého

"Kromě dobrovolného vstupného budou draženy originální umělecké předměty. K tomu jsme založili transparentní účet číslo 3042056153/0800, kam veškerý výtěžek po akci pošleme. Samozřejmě přispět může každý, kdo chce pomoci rodině v nelehké situaci," řekl organizátor piety.

"Chápu, že kvůli politickým názorům někdo Filipa a jeho tvorbu nemusel mít v lásce. Ale myslím, že teď je správná chvíle odložit neshody stranou a pomoci lidem, kterým tragicky zahynul syn a partner," řekl Crhákuv dlouholetý kamarád Aaron Günsberger, který se podílí na rozloučení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články