Za včerejším krvavým masakrem v Kalifornii stojí mladý pár. Muslimové s legálně drženou zbraní? – G.cz
Vyhledávání

Za včerejším krvavým masakrem v Kalifornii stojí mladý pár. Muslimové s legálně drženou zbraní?

Vypadá to, že se naše nejhorší obavy stávají skutečností. Po nedávných útocích v Paříži, kdy banda zmanipulovaných bezmozků vystřílela místní rockový klub a dvě restaurace, se brutální epidemie ‚ozbrojených magorů' šíří jako mor.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 3.12.2015, 11:18

Včera krátce po jedenácté hodině dopoledne místního času (asi 20 hodin středoevropského) se v kalifornském San Bernardinu odehrála scéna jako vystřižená ze špatného akčního filmu. Ozbrojený pár začal kolem sebe střílet hlava nehlava, následně sedl do auta a z místa činu ujel. Zasahující policie jej začala stíhat a nakonec se strhla brutální přestřelka, při které oba pachatelé zahynuli.

Konečná bilance je tedy 14 mrtvých a 17 zraněných.

Jaký motiv měli osmadvacetiletý Syed Rizwan Farook a jeho o rok mladší partnerka Tashfeen Maliková se policie právě teď snaží zjistit. Spekuluje se pochopitelně o teroristickém podtextu. Oba prý totiž byli praktikující muslimové.

Zvlášť zarážející je i fakt, že se celý incident odehrál v budově, kde sídlí úřad sociálních služeb, a lidé, kteří zde pracují, mají na starost pomoc postiženým. Na kom by se tu chtěli mstít?

Podezřelí byli každopádně těžce ozbrojení, měli u sebe dvě samonabíjecí útočné pušky AR-15 a dvě pistole. Jedna ze zbraní byla prý dokonce držena legálně!

Že by konečně přišel čas na změnu a Američané, kteří mají už od 17. století právo nosit zbraň zabudované v ústavě, by dostáli svým novým a tak dlouho očekávaným předsevzetím?

Co na to prezident Obama?

Ačkoliv se podobných střeleckých masakrů událo v posledních letech několik, současná Amerika má jen několik ‚celonárodních‘ (federálních) předpisů pro střelné zbraně, které byly většinou výsledkem právě veřejného pobouření nad mírou rozšíření trestné činnosti, která s nimi přímo souvisela.

Podobné články

Doporučujeme

Další články