Za co se stydí romská provokatérka Lenka Balogová? – G.cz
Vyhledávání

Za co se stydí romská provokatérka Lenka Balogová?

O peníze jí prý nejde. Chce jen sto tisíc...

Ivan Brezina
Ivan Brezina 25.8.2015, 11:50

Před pár dny jsme ZDE psali o romské etnopodnikatelce Lence Balogové, která ve spolupráci s úřadem ombudsmanky Anny Šabatové ušila boudu na realitní kancelář. Vydávala se za zájemkyni o byt, který si ale ve skutečnosti nechtěla pronajmout. Majitel bytu o romskou nájemnici nestál, což se nám sice nelíbí, ale myslíme, že na to má svaté právo. Kdyby totiž neměl mít možnost svobodně nakládat se svým majetkem, žili bychom v nesvobodné společnosti.

Balogová realitku zažalovala pro diskriminaci a vysoudila omluvu. Jenže ona chtěla i peníze – prý za to, že se cítí uražená a „byla narušena její integrita“. Proti rozsudku se proto teď odvolala a požaduje sto tisíc korun. Pokud prý ty peníze vysoudí, pošle je nízkoprahovému centru pro děti. Zní to skvěle, jenomže máme jí to věřit ? Po tom, co realitce lhala, že má o byt zájem? Kdo zalhal jednou, lže pořád. Jak máme vědět, že by Balogová těch sto tisíc nenastrkala třeba do automatů?

Nejbizarnější ale je, že Balogová nepřišla k soudu. Prý jí vadí pozornost médiií. „Není mi vůbec příjemné, že ve všech denících a televizích jsou vidět moje fotky a moje identita je odkrytá,“ řekla.

To si ale měla rozmyslet už na začátku. Kdo chce bojovat proti zlořádům, musí vystupovat otevřeně, neskrývat se a nést svou kůži na trh. Třeba jako bojovník za práva amerických černochů Martin Luther King. Kdo schovává obličej, nutně vypadá jako srab, který dobře ví, že křivárna nakonec vždycky skončí ostudou, i když je to politicky korektní křivárna.

Na druhou stranu nejsou samozřejmě všichni stejní – zde máte hned 5 zásadních důkazů, že když někdo v Praze maká, bude to nejspíš cikán.

Podobné články

Doporučujeme

Další články