Z těchto fotek vás zamrazí: Tak dopadnete, když půjdete surfovat při polárním vortexu – G.cz
Vyhledávání

Z těchto fotek vás zamrazí: Tak dopadnete, když půjdete surfovat při polárním vortexu

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Minulý týden zachvátil Spojené státy polární vortex, který přinesl rekordně nízké teploty. Zatímco většina lidí se zabalí do několika vrstev oblečení a snaží se nevylézat z vytopeného bytu, najdou se i takoví, kteří jdou ostrým mrazům naproti. Třeba šílení surfaři Daniel Schetter a Allen Finau z Marquette County v Michiganu, kteří si blbnutí ve vlnách nedokázali odpustit. Naštěstí byl poblíž fotograf Devon Hains, který jejich radovánky v ledové vodě zachytil a fotografie nám laskavě poskytl.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 8.2.2019, 12:18

Surfaři na ledu

Fotografie, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, byly zachyceny koncem ledna na Hořejším jezeře, jež patří do skupiny pěti Velkých jezer na hranicích USA a Kanady. Tehdy teplota spadla až k -34°C. Ačkoliv byl surfař Dan vybaven tlustým neoprenem, nechce se nám věřit, že by mu nebyla ani trochu zima. Vždyť mu mrazivý vítr po vylezení z vody vykouzlil na vousech obří rampouchy.

Úžasné snímky se rychle staly virální senzací. "Fotky mají obrovský úspěch, začaly mě kontaktovat weby z celých Spojených států," přiznal pro g.cz fotograf Hains, který ještě stále studuje. Zároveň upozornil, že by surfování na jezeře neměl nikdo bez důkladné přípravy zkoušet. "Pohyb okolo Velkých jezer vyžaduje v tomto období velkou opatrnost. Neoprény, které mají surfaři na sobě, jsou speciálně vyrobeny do extrémních podmínek," upozornil Hains.

Pokud sedíte v teple, podívejte se na úžasné fotografie do galerie.

Jestli vás víc berou fotky punkáčů, prohlédněte si legendární snímky, které zachytila slavná berlínská fotografka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články