Z těchto fotek vás zamrazí: Tak dopadnete, když půjdete surfovat při polárním vortexu

Minulý týden zachvátil Spojené státy polární vortex, který přinesl rekordně nízké teploty. Zatímco většina lidí se zabalí do několika vrstev oblečení a snaží se nevylézat z vytopeného bytu, najdou se i takoví, kteří jdou ostrým mrazům naproti. Třeba šílení surfaři Daniel Schetter a Allen Finau z Marquette County v Michiganu, kteří si blbnutí ve vlnách nedokázali odpustit. Naštěstí byl poblíž fotograf Devon Hains, který jejich radovánky v ledové vodě zachytil a fotografie nám laskavě poskytl.

Surfaři na ledu

Fotografie, ze kterých vám bude běhat mráz po zádech, byly zachyceny koncem ledna na Hořejším jezeře, jež patří do skupiny pěti Velkých jezer na hranicích USA a Kanady. Tehdy teplota spadla až k -34°C. Ačkoliv byl surfař Dan vybaven tlustým neoprenem, nechce se nám věřit, že by mu nebyla ani trochu zima. Vždyť mu mrazivý vítr po vylezení z vody vykouzlil na vousech obří rampouchy.

Úžasné snímky se rychle staly virální senzací. "Fotky mají obrovský úspěch, začaly mě kontaktovat weby z celých Spojených států," přiznal pro g.cz fotograf Hains, který ještě stále studuje. Zároveň upozornil, že by surfování na jezeře neměl nikdo bez důkladné přípravy zkoušet. "Pohyb okolo Velkých jezer vyžaduje v tomto období velkou opatrnost. Neoprény, které mají surfaři na sobě, jsou speciálně vyrobeny do extrémních podmínek," upozornil Hains.

Pokud sedíte v teple, podívejte se na úžasné fotografie do galerie.

Jestli vás víc berou fotky punkáčů, prohlédněte si legendární snímky, které zachytila slavná berlínská fotografka.


Komentáře

Doporučeno pro vás