fb pixel Z kategorie "tak debilní, až je to skvělé"? Pokémon: Detektiv Pikachu zní jako blbost, ale v rukávu má Ryana Reynoldse – G.cz
Vyhledávání

Z kategorie "tak debilní, až je to skvělé"? Pokémon: Detektiv Pikachu zní jako blbost, ale v rukávu má Ryana Reynoldse

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V posledních několika letech jsem si zvykli skousnout na plátně různé zrůdnosti. Létající vlky bojující se zmutovanými bílými gorilami. Obří žraloky z hlubin. Tříhlavé Godzilly. Chrise Pratta, když není vtipný! Jestli jsme něco ale ještě neviděli, tak je to hraný film s Pokémony s mluvícím Pikachu v hlavní roli. No, i to se brzy změní!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.5.2019, 07:03

Všechny chytit má!

Patříte-li k lidem jistého věku (k těm, kterým táhne *ehm* na 30 *ehm*), Ashe Katchuma a jeho honbu za animovanými Pokémony jste v dětství tutově žrali. Každý víkend dopoledne pěkně zapnout televizi a sledovat, koho Ash a jeho kámoši lapí tentokrát. Mánii kolem asijských potvůrek s různými schopnostmi před několika lety oživila mobilní hra Pokémon GO. A i když tenhle trend zmizel stejně rychle, jako se objevil, některým to ještě nedošlo, a tak se nyní pokusí tuhle krávu ještě jednou podojit, a to formou uvedení historicky prvního hraného filmu o Pokémonech.

Takže, co tu máme? Snímek Pokémon: Detektiv Pikachu se velmi překvapivě Pokémon jménem Pikachu představí v roli detektiva. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě. Postupně začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír.

No, klasickými slovy Homera Simpsona, to bude ale pí*ovina! Zároveň si ale myslíme, že z toho bude kinohit. Pikachu totiž nemluví nikdo menší, než superpopulární, supervtipný a supercharismatický Ryan Reynolds aka Deadpool. Snímek navíc režíroval a částečně i psal Rob Letterman, který má na kontě na ocara nominovaný animák Příběh žraloka, ale taky třeba velmi slušný počin Monstra vs. Vetřelci.

Film pochybných očekávání jde do českých kin 9. května. Po náporu z Avengers, pravda, potřebujeme něco oddechového, takže tomu asi dáme šanci. Možná...

A tady si přečtěte o snímku Skin, kde baleťák z Billyho Elliota hraje bývalého vůdce neonacistů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články