Nejstrašidelnější dům hrůzy: 22 k smrti vyděšených namachrovaných partiček – G.cz
Vyhledávání

Nejstrašidelnější dům hrůzy: 22 k smrti vyděšených namachrovaných partiček

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Nightmares Fear Factory ve městě Niagara Falls v kanadské provincii Ontario je zřejmě vůbec nejstrašidelnějším domem hrůzy na celé zeměkouli. Leckomu se při procházce zdejší bývalou továrnou na rakve rozklepou kolena tak, že ji radši vzdá už v průběhu. Ostatní si poté, co se jim po pár hodinách vrátí tepová frekvence k normálu, mohou své k popukání vystrašené výrazy prohlédnout v galerii na webu atrakce.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 14.5.2015, 08:04

Nejstarší severoamerický dům hrůzy v nepřetržitém provozu straší lidi už přes 30 let. A je to DĚSNÁ zábava.

Legenda praví, že majitele místní Cataract Coffin Factory (továrny na výrobu rakví) Abrahama Mortimera každou noc dráždili zdejší výrostci, kteří se excentrickému továrníkovi posmívali a dováděli ho k nepříčetnosti. Pravidelně tuhle troufalou sebranku pronásledoval chodbami továrny a dštil okolo sebe nadávky a sliby pomsty. Oni se jeho výhružkám ale jen smáli, až jedné osudné noci...

Abraham stanul tváří v tvář tlupě chuligánů, kteří bažili po vzrušení. V následující roztržce ho zavalila a rozdrtila hromada masivních dubových rakví. Viníci utekli a nebyli nikdy dopadeni. Brzy po Abrahamově pohřbu byla jeho rakev nalezena vykopaná z hrobu a prázdná. Dodnes se tvrdí, že se tu prochází po chodbách, aby se pomstil těm, kdo se odváží neoprávněně vzniknout do jeho milované a dnes už opuštěné továrny...

Pokud ale nevěříte na duchy a podobnou havěť, neměla by vás procházka zdejším strašidelným domem vlastně vůbec rozhodit. To si nejspíš mysleli i všichni, které ve vrcholné panice vyfotili uvnitř Abrahamova bývalého království. Skoro 132 000 z nich raději zařvalo "Nightmares", což je slůvko, které vás z domu osvobodí, když už máte pocit, že se strachy rozprsknete na molekuly. Prostě něco přijde a vytáhne vás odtud. Ale musíte počítat s tím, že se ocitnete na tzv. "chicken listu" neboli na seznamu stašpytlů. Ale rozhodně v tom nebudete sami. Na stránkách Nightmares Fear Factory se můžete přesvědčit, že počet těch, kteří vzrušení nerozdýchají, narůstá každým okamžikem.

Prohlídka trvá asi 15 minut a probíhá v naprosté tmě. Cestu ozařují jen červená světla na podlaze, stěnách a stropu, podle kterých se návštěvníci orientují. Vyděšené reakce těch, kteří do domu hrůzy vstoupili před vámi, se pro inspiraci promítají ve vstupní hale.

Na rozdíl od běžných domů hrůzy zdejší provozovatelé nespoléhají na kaluže krve a figuríny. Ze tmy mezi návštěvníky nečekaně vstupují živí herci v děsivých kostýmech. Na aspiranty na infarkt pokřikují, posmívají se jim a mluví na ně strašidelným hlasem. Občas se vás dotknou, a sem tam se vás pokusí odtáhnout někam do svého doupěte. Efektu je dosahováno i děsivými zvuky a hudbou.

Mezi highlighty pak patří třesoucí se zvedající most, klaustrofobický tunel a místnost, ve které máte pocit, že vás stěny sevřou a už nikdy nepustí. "Spouštěče strachu" jsou ale pravidelně obměňovány, takže se nikdy nedá předem říct, co přesně uvnitř zažijete. Jedno je jisté - jediná reálná věc, kterou tu uvidíte, jsou blikající blesky foťáku. Právě z něj pak pochází tyhle úžasné fotky zachycující neskutečně vtipný běs v očích i tělech těch, kteří se rádi bojí.

Zdroj fotografií: www.nightmaresfearfactory.com

Podobné články

Doporučujeme

Další články