fb pixel Wrestling v „osmdesátkách“: Sehraní zápasníci vydělávali víc než hollywoodské hvězdy – G.cz
Vyhledávání

Wrestling v „osmdesátkách“: Sehraní zápasníci vydělávali víc než hollywoodské hvězdy

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Když se řekne profesionální wrestling, všem se automaticky vybaví postava urostlého Hulka Hogana v uplém úboru, který jednou rukou vyhazuje o hlavu menší protivníky z ringu. 80. léta minulého století jsou považována za vrcholnou éru profesionálního wrestlingu, a to především díky asociaci WWE, jež dokázala zaujmout miliony fanoušků po celém světě. Při pohledu na tehdejší zápasníky se ostatně není čemu divit.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 17.7.2023, 12:17

Wrestling v „osmdesátkách“

V 80. letech minulého století byl kromě porna poměrně zvrhlý a nechutný i svět profesionálního wrestlingu. Přesto však trhal rekordy v počtu diváků napříč věkovými skupinami. V té době byli wrestlingoví zápasníci jako například Randy Savage, Rowdy Roddy Pipper nebo Hulk Hogan vnímáni jako celebrity. Na vrcholu slávy dokázali wrestleři vydělávat v 80. letech i 10 milionů dolarů ročně, což v současnosti nevydělávají ani některé hollywoodské hvězdy.

Dnes to samozřejmě zní jako nepředstavitelná věc, ale v 80. letech byli fanoušci wrestlingu natolik unešeni z wrestlingových show, že znali název každého chvatu a úderu, který používali wrestleři. V podstatě se jednalo o jakési zhmotněné superhrdiny z jejich oblíbených komiksů. Zároveň však každý rozumně smýšlející člověk musel vědět, že se jedná o nacvičené divadlo pro lidi. I oblast profesionálního wrestlingu s nacvičeným scénářem se samozřejmě vyvíjí, ale my bychom vám rádi představili ty nejpopulárnější wrestlery z „osmdesátek“.

Nejvýraznější osobností z této doby byl bezesporu Hulk Hogan, jenž to dotáhl tak daleko, že o něm v současnosti natáčí Netflix autobiografický film. Hulka bude hrát samotný Chris Hemsworth a vyjít má v roce 2024. Nicméně pokud by vás zajímaly nějaké zajímavosti o Hoganovi, tak máme v archivu celkem fajn článek.

Líbí se vám koncept wrestlingových zápasů, anebo máte raději nenacvičené souboje v podobě boxu či MMA? Napište nám do komentářů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články