fb pixel Wimbledon letos nebude: Podívejte se na reakce tenistů na zrušení nejslavnějšího turnaje v historii sportu – G.cz
Vyhledávání

Wimbledon letos nebude: Podívejte se na reakce tenistů na zrušení nejslavnějšího turnaje v historii sportu

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Tenisový grandlamový turnaj Wimbledon se letos neuskuteční. Jeden z nejpopulárnějších tenisových akcí si kvůli pandemii koronaviru musí dát letos pauzu, což se nestalo od druhé světové války. Pořadatelé asociací WTA a ATP zároveň oznámili, že se ruší celá sezóna tenisových akcí na trávníku, což vyvolalo obrovské emoce mezi světovými tenisty.

Martin Miko
Martin Miko 2.4.2020, 11:30

Turnaje se ruší, tenisté smutní

Když ve středu oznámili organizátoři z All England Clubu zprávu, že 134. ročník turnaje Wimbledon letos nebude, byl to obrovský šok, který zasáhl snad každého hráče i fanouška tenisu. Tento turnaj se totiž doposud konal za každé situace, tedy kromě válek. Organizátoři letos usoudili, že současná globální krize neumožňuje uskutečnění turnaje, jak potvrdil i předseda klubu Ian Hewitt. Pandemie koronaviru je v tomto ohledu tedy pomalu srovnatelná se světovými válkami, protože se týká nás všech, což dokazují i další zákazy sportovních a kulturních akcí.

Zrušení turnaje vyvolal mezi tenisty a tenistkami obrovské pozdvižení, které doprovázelo řada komentářů na sociálních sítích. Rozhodně se to neobešlo bez emocí, o čemž vás přesvědčí následující galerie reakcí, do které jsme zahrnuli i světová esa jako je Petra Kvitová, Roger Federer, Serena Williamsová a další.

Na turnaji samozřejmě zanechali českou stopu i čeští tenisté a tenistky. Nesmíme určitě zapomínat na hráče jako byl Ivan Lendl, který se dostal dva roky po sobě do finále, nebo Tomáš Berdych, který v roce 2010 ve finále podlehl Nadalovi. Zásadní byl turnaj i pro Petru Kvitovou, která v ženské dvouhře vyhrála hned dvakrát, a to v roce 2011 a 2014. V roce 1998 se podařilo Wimbledon vyhrát Janě Novotné.

První Wimbledon se konal už v roce 1877 a proslavil se tím, že má velmi přísná pravidla. Od roku 1995 musí být například tráva stříhána na výšku přesně 8 milimetrů a pro svou odolnost byl od roku 2001 používán 100% víceletý jílek vytrvalý. Wimbledon má rozmanitou tradici a historii ve všech ohledech. Šatny jsou původní dřevěné, areál nesmí obsahovat žádné reklamní plochy a všichni hráči musí hrát v předepsaném oblečení, které je samozřejmě sněhově bílé. Patronem tohoto grandslamu je britská královská rodina a mezi tradice například patří i slavnostní večeře vítězů, včetně tance pro šampiony mužské a ženské dvouhry. Letošní Wimbledon byl navíc dotován částkou 38 milionů liber.

Podobné články

Doporučujeme

Další články