fb pixel Will Smith slaví pětapadesátku: 8 zajímavostí o kasovním trháku Muži v černém – G.cz
Vyhledávání

Will Smith slaví pětapadesátku: 8 zajímavostí o kasovním trháku Muži v černém

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Čerstvý pětapadesátník Will Smith začínal jako rapper a dost mu to šlo, jenomže pak se upsal televizi a vznikl legendární seriál devadesátek Fresh Prince a na světě byl Will Smith – televizní hvězda. A pak už nebylo daleko k filmu. Mizerové, Den nezávislosti a pak akční komedie Muži v černém, v níž si zahrál newyorského policistu, kterého se „ujme“ agent supertajné vladní agentury MiB a musí pak čelit invazi mimozemšťanů. Přečtěte si osm zajímavostí o tomto snímku, ve kterém se mimo jiné dozvíte, co se s vámi stane, když potkáte emzáky.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 25.9.2023, 15:51

Co možná nevíte o MiB

1. Když dostal Will Smith nabídku hrát v Mužích v černém, nevěřil, že na druhém konci telefonní linky je Steven Spielberg, což byl výkonný producent tohoto projektu. Spielberg si v jeden čas pohrával s myšlenkou film režírovat, ale pak se spokojil s úlohou výkonného producenta.

2. Will Smith to bral ze začátku hodně na lehkou váhu. Po prvním přečtení scénáře se mu do role agenta vůbec nechtělo. Naštěstí má skvělou manželku, která ho přesvědčila roli vzít. Jada Pinkett Smith to s Willem umí.

3. Role J se k Willu Smithovi dostala až poté, co ji odmítl David Schwimmer. Vidět „Rosse“ v této emzácké komedii by bylo jistě také zajímavé. Postavu J odmítl také Chris O´Donnel. Ani s obsazením postavy K to nebylo jednoduché, veterána supertajné vládní agentury MiB odmítl například Clint Eastwood.

4. Když jsme u toho, ve snímku se skoro neobjevil ani Tommy Lee Jones, což by byla velká škoda. Jones měl prohlásit, že roli K vezme pouze v případě, když bude upraven scénář. Steven Spielberg mu to musel slíbit. Jonesovi se zdálo, že v původní verzi scénáře je příliš málo prostoru pro humor. Nakonec to dobře dopadlo, alespoň v tomto alternativním vesmíru.

5. A ještě jeden člověk, který zapojení do Mužů v černém odmítl, a to na postu režiséra. Nabídku dostal Quentin Tarantino, ale nevzal to. Režisérem snímku se nakonec stal Barry Sonnenfeld.

6. Když agent K předváděl, kdo z celebrit je mimozemského původu, dozvěděli jsme se, že je to třeba Danny DeVito, Sylvester Stallone, George Lucas, Steven Spielberg – tedy nic překvapivého.

7. Tommy Lee Jones se nechal slyšet, že mu nevadila práce ve slizu. Willl Smith to měl naopak nenávidět.

8. Muži v černém nevstoupili na scénu v roce 1997 se zmiňovaným kasovním trhákem. Podle konspiračních teorií jsou spojeni s výskytem UFO a objevují se už od padesátých let minulého století. Muži v tmavých oblecích mají údajně zajistit svědky pozorování UFO, aby o tom, co viděli, nikde nevyprávěli. A hned je jasné, proč se tak málo mluví o pozorování emzáků.

A zde si přečtěte 6 zajímavostí o knize Hobit, což je jedna z nejoblíbenějších knih na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články