Wakitaka 2016: když se malá česká škola rozhodne pomáhat velké africké škole

Obrázek uživatele Radek Kovanda
18.11.2016, 15:23

Máte už program na 20. listopadu, tedy na tuhle neděli? Máme pro vás tip – v pražské Malostranské besedě proběhne odpoledne jedna zajímavá akce, která rozveselí nejen vás a vaše děti, ale taky děti v Ugandě.

Již osmým rokem jste zváni na unikátní charitativní akci s názvem Spolu pro Wakitaku, který nejlépe vystihuje realitu.

Začíná ve tři hodiny odpoledne a vystoupí na ní Sváťovo dividlo, což je klasické loutkové divadlo, které zahraje dětem i dospělým pohádku O Koblížkovi. Představí se také Šimon Skovajsa s ‚živým‘ saxofonem a Tereza Bachová předvede clogging – irský step. Těšit se můžete také na tombolu s kultovní první cenou (aneb třeste se, abyste ji nevyhráli). A nakonec tu jsou taky TBeeGirls – dvojčata slovenského původu, které vás unesou do říše pop-country a harmonických dvojhlasů. Vstup je volný.

K čemu to všechno? Jde o čistě charitativní akci – prostory jsou zapůjčeny zdarma, účinkující vystupují bez nároku na honorář, vše potřebné zařizují dobrovolníci na vlastní náklady, věci k prodeji jsou darovány či placeny příznivci... A odměnou všech, kteří se na události podílejí, je hřejivý pocit smysluplné činnosti. 100 % výdělku je uloženo na transparentní účet 777943737/2010, z něhož jsou veškeré finanční prostředky použity pro děti školy Wakitaka v Ugandě.

Spolek Wakitaka vznikl díky myšlence žáků základní školy Zličín za účelem podpory dětí studujících na stejnojmenné vesnické škole v Ugandě. Jeho cílem je umožnit dětem „tam“ dosáhnout kvalitního a úplného základního vzdělání bez pocitu závislosti na druhých a pomoci dětem „tady“ pochopit důležitost vzájemné odpovědnosti mezi různými kulturami a národy. Snaží se u všech zúčastněných posilovat potřebu lidské sounáležitosti a motivovat je k přirozenému všestrannému růstu.

Doprovodný program nedělní akce:

Výtvarná dílnička pro děti (Pavla Spalová),
Kreslení na trička (The Little Gym Praha)
Naplétání bavlnek do vlasů (Daniela Trampotová)
Malování na obličej (Veronika Diallo)
Dobroty a mňamky (Tina's Quitchen)
Sladkůstky a lahůdky (Mišička Kornutová
Mlsání od Karamelky Karamelové
Koláčky od Davídka (8 let, vlastnoruční výroba)
Přírodní produkty (Miroslava Lončaková)
Čokoládová lízátka (Monika Solarová)
Prodej šperků a mnoha jiných věcí (i toaletní papír si zde můžete koupit)

Více se dozvíte na facebookové události Wakitaka 2016.


Komentáře

Doporučeno pro vás