Vzrušující zážitek pro milovníky módy: 25 ikonických šatů princezny Diany vystavují v Londýně – G.cz
Vyhledávání

Vzrušující zážitek pro milovníky módy: 25 ikonických šatů princezny Diany vystavují v Londýně

Zdroj: facebook.com

Před pár dny začala v londýnském Kensingtonském paláci výstava šatů, jež udělaly z princezny Diany ikonu. Lidé si tak mohou připomenout módní kreace, kterými svého času okouzlovala. Výstava nabízí k prohlédnutí celkem 25 modelů.

Tereza Jabornická 26.2.2017, 11:00

Výstava Dianiných šatů s názvem Diana: Her Fashion Story (Diana: Její módní příběh) bude k vidění až do konce roku. Má připomenout 20 let od princezniny tragické smrti.

Výstava mapuje proměnu a vývoj princeznina stylu od raného počátku. Tehdy se jí dokonce přezdívalo ,,shy Di", tedy plachá Diana. Brzy ovšem zjistila, že šaty mohou představovat i jakousi diplomatickou zbraň a v polovině 90. let již byla nejvíce fotografovanou celebritou tehdejšího světa.

K vidění jsou šaty, které nosila nejen na setkání s diplomaty ale i kousky, jež nosila v soukromí. Prohlédnout si například můžete inkoustově modré šaty, které na sobě Diana měla, když roku 1985 tančila v Bílém domě s Johnem Travoltou. Dále můžete vidět jediné dochované šaty, které princezna nosila ještě před zasnoubením s princem Charlesem roku 1981.

"Naše výstava ukazuje příběh mladé ženy, která se rychle naučila pravidla královského a diplomatického oblékání a která vystavila na výsluní britský oděvní průmysl a návrháře," řekla Eleri Lynnová, kurátorka výstavy.

A TADY máte 21 retro fotek neobyčejné radosti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu