Vzpomínáme na generické umění komunistických diskoték: 5 socialistických hitů, které jsou otravnější než Holky z naší školky – G.cz
Vyhledávání

Vzpomínáme na generické umění komunistických diskoték: 5 socialistických hitů, které jsou otravnější než Holky z naší školky

Michal David bude vyznamenán Milošem Zemanem. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzpomínáte na 80. léta minulého století v socialistickém Československu? My také ne. Každopádně se jednalo o dobu, které vládl král diskoték Michal David a profláklá pěvecká dvojice Petr Kotvald a Stanislav Hložek, kteří všude zpívali píseň Holky z naší školky. Poslední jmenovaný z nich dnes slaví 65. narozeniny, takže bychom k tomu měli něco napsat.

Martin Miko
Martin Miko 16.9.2019, 15:15

To byl náš (s)hit!

Když už slaví Stanislav Hložek 65. narozeniny, bylo by dobré vyjmenovat několik písní, které jsou horší než jeho největší hit Holky z naší školky.

Stanislav Hložek a Petr Kotvald – Holky z naší školky

Tento hit vyšel v roce 1983 a tehdy mladí Hložek s Kotvald ji nesložili ani nenapsali text. Pouze ji nazpívali. O text se totiž postaral Pavel Žák a hudbu složil Karel Vágner. Skladbu aranžoval Jindřich Parma, což pří zapříčinilo úspěch této písně. Celkem se totiž prodalo přes 2 a půl milonu hudebních nosičů s tímto hitem. Existuje však něco horšího? Ano.

1. Pavel Horňák – Kotě

Věřili byste, že toto dítě s holčičím hlasem prodalo v 80. letech přes půl milionu desek? K úsěpchu mu pomohla i kapela Kroky Františka Janečka, ve které například vystupoval i ostřílený kolotočář Michal David. Pavel Horňák je v současné době soudcem Nejvyššího soudu ČR a je mu 51 let. Čas letí.

2. Josef Melen – Né pětku né

Hit Né pětku né od Pepíčka Melena nás straší od roku 1984. Samozřejmě, že se jedná o vykradnou píseň od Herma`s Hermits s názvem No Milk Today. Text k této hrůze napsal František Ringo Čech. Pepa Melen se v současnosti živí jako kavárník a moderátor.

3. Hana Zagorová – Kočičí píseň

Když na začátku 80. letech vyšel veleúspěšný muzikál Cats od Andrew- Lloyda-Webbera, musela zareagovat i československá hudební scéna. Hanka Zagorová tak vytvořila Kočičí píseň, která vyděsila fanoušky popové muziky především bizarním videoklipem, který nás straší ve snech až do teď.

4. Iveta Bartošová a Petr Sepéši – Knoflíky lásky

Tato mulletí dvojice nazpívala v roce 1983 hit Knoflíky lásky, který známe dodnes. Sepéši byl původně mechanik textilních strojů, jenže pak se potkal s Kotvaldem a do toho založil kapelu Apendix. Pak začal chodit s Bartošovou a vše mířilo Vysoko. Jenže bohužel při tragické nehodě zemřel v roce 1985.

5. Michal David – Po cestách růžových

Chcete vidět Michala Davida chodit po mracích? Tak směle do toho! Každopádně dnes už nic bizarnějšího neuvidíte.

A zde budete velmi překvapení z hudebního programu, který vás čeká na festivale Rock for People 2020.

Podobné články

Doporučujeme

Další články