fb pixel Vytřiď to! Pražské služby znovu radí, kam se specifickými druhy odpadu – G.cz
Vyhledávání

Vytřiď to! Pražské služby znovu radí, kam se specifickými druhy odpadu

Třídění považuje řada Pražanů za samozřejmost, někteří ale přesto občas nevědomky chybují. Pražské služby proto připravily pokračování edukativní kampaně „Vytřiď to!“. Její hlavní tváří se stal opět známý herec a moderátor Vašek Matějovský. Ve dvou nových videoklipech vzdělává občany a zábavnou formou ukazuje, jak správně třídit.

Martin Miko
Martin Miko 10.4.2024, 17:43

Některé druhy odpadu nosí lidé k popelnicím prakticky denně. Jiné ale mohou být i pro poctivé třídiče menším oříškem. Pražské služby proto připravily další pokračování úspěšné kampaně „Vytřiď to!“. Její hlavní tvář, herec a moderátor Vašek Matějovský, v ní zábavnou formou radí, kam správně vyhazovat vybrané specifické druhy odpadků. „Dlouhodobě se snažíme Pražany edukovat mimo jiných i na toto téma prostřednictvím sociálních sítí, informačních brožur, článků v médiích nebo právě pomocí zábavných videí. Jsme moc rádi, že do toho s námi Vašek Matějovský opět šel. Ohlasy na něj byly v minulosti pozitivní, věříme tedy, že stejné to bude i tentokrát,“ říká Alexandr Komarnický, mluvčí největší svozové společnosti v Praze.


Sušák hoďte na sběrák, kolo otočte v re-use pointu

Do hledáčku letošního pokračování kampaně „Vytřiď to!“ se dostalo hned několik druhů odpadků, u kterých občas panují mýty a pochybnosti o tom, co s nimi. „Často dostáváme dotazy od lidí, jestli musí před vyhozením do žluté popelnice vymývat plastový obal od pracího prášku, zda zvadlou pokojovou rostlinu smějí do bioodpadu hodit i s květináčem, a tak bychom mohli pokračovat dál. V nových videích jsme se proto zaměřili na nejčastější otázky a nejasnosti ohledně třídění. Skutečně je to parádní podívaná,“ láká diváky Komarnický. Ti se po zhlédnutí dozví nejen to, jestli patří kovový sušák na prádlo do šedého kontejneru, ale třeba i to, že funkční jízdní kolo může ještě dostat druhou šanci v některém z re-use pointů.

On je žena

Jediným protagonistou těchto videoklipů je Vašek Matějovský, který se zhostil role moderátora i samotných soutěžících. „Při natáčení skutečně nikdy není nouze o vtipné momenty. Ačkoli je třídění důležité a týká se nás všech, musí člověk sem tam i o vážných věcech mluvit s nadhledem. Diváky ujišťuji, že se královsky pobaví. Navíc mají jedinečnou příležitost vidět mě v dámských šatech. Je to vlastně taková malá vědomostní show,“ popisuje Vašek Matějovský.

Pro Pražské služby je edukace veřejnosti jednou z klíčových priorit. Kampaním s různými osobnostmi se věnují několik let. Před časem mohli lidé zaznamenat například tu s názvem „Šlápni na to!“, která apeluje na sešlapávání PET lahví nebo papírových krabic. Velký ohlas zaznamenala i kampaň „Není to normální“ o odhazování odpadků ve veřejném prostoru nebo „Jde to i jinak“, která popularizovala používání udržitelných obalů místo těch jednorázových.

Podobné články

Doporučujeme

Další články