Výstava, která vám nesmí uniknout: Psí vojáci v „psí“ kavárně! – G.cz
Vyhledávání

Výstava, která vám nesmí uniknout: Psí vojáci v „psí“ kavárně!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 16.9.2016, 11:24

O kavárně Coffeepark v pražských Riegrových sadech jsme už před časem psali. Jde zřejmě o první skutečně „dog friendly“ podnik v hlavním městě, určený pro lidi se psy. Kavárna s originálním konceptem se prostě programově zaměřuje na všechno, co dělá radost čtvernohým společníkům i jejich pánům. Je proto zcela logické, že si tu teď můžete prohlédnout fotky Psích vojáků.

Pokud vám to snad nic neříká, pak máte zcela zásadní mezeru ve vzdělání. Jednu z neoriginálnějších českých kapel založil v roce 1979 Filip Topol, tehdy teprve čtrnáctiletý klavírista. Než v červnu 2013 umřel, stihl napsat desítky zásadních písní, které koncem 80. let ovlivnily celou generaci. Třeba tuhle:

Topolova hudba působila na české hudební scéně jako „barevnej vocas letící komety“. Stejně se mimochodem jmenuje i dokumentární film Václava Kučery a Romka Hanzlíka, „portrét nekompromisního umělce, jehož hudba a projev zásadně poznamenaly tvář české kultury a mnoho mladých lidí iniciovaly do světa hudby a poezie.“

Fotky Psích vojáků teď v Cofeeparku vystavuje Karel Šuster. Jsou černobílé, takže se jejich poetika blíží syrovosti hudby undergroundové skupiny, jejíž historii mapují. Kdybyste po nějaké fotce zatoužili, je výstava prodejní.

Anketa

Kterou píseň Psích vojáků máte nejraději?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články