fb pixel Výsměch feminismu: Ceny za genderovou rovnoprávnost získali ve Spojených arabských emirátech jen muži – G.cz
Vyhledávání

Výsměch feminismu: Ceny za genderovou rovnoprávnost získali ve Spojených arabských emirátech jen muži

Zdroj: Dubai Media Office

Celý svět se náramně baví vyhlášením cen rovnoprávnosti mezi muži a ženami, které proběhly ve Spojených arabských emirátech. Všechny ceny totiž vyhráli muži.

Martin Miko
Martin Miko 28.1.2019, 17:19

Ceny za gender pouze pro muže

Zatímco v západním světě je vše naopak a bílý heretosexuální muž se dostává na okraj společnosti svou pouhou existencí, ve Spojených arabských emirátech je vše v naprostém pořádku. Teda ne tak úplně. Celý svět se baví na účet jejich vlády, která rozdávala ceny za rovnoprávnost na pracovištích. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby všechny ceny nevyhráli muži.

Medaile a ocenění byly uděleny šejkem a viceprezidentem UAE Muhammadem bin Rašídem Al Maktúmem v kategoriích „Nejlepší státní subjekt podporující genderovou rovnováhu“, „Nejlepší státní úřad podporující genderovou rovnováhu“ a „Nejlepší genderová iniciativa podporující genderovou rovnováhu“.

Předávání se konalo v neděli a ceny postupně obdrželo Ministerstvo financí, Úřad pro konkurenceschopnost a Ministerstvo pro lidské zdroje. Všechny úřady a instituce však byly zastoupeny pouze muži. Místopředseda vlády a ministr vnitra šejk Saif bin Zayed al-Nahyan pak byl vyhlášen za osobnost roku podporující rovnoprávnost pohlaví. Cenu získal za své úsilí o realizaci mateřské dovolené ve vojenských útvarech UAE.

Vyhlášení cen rovnoprávnosti, ve kterém kralovali pouze muži, vzbudilo na sociálních sítích obrovský ohlas a hlavně posměch po celém světě, což dokazují i články ve světových médiích.

A zde si Václav Klaus mladší vymyslel prapodivný zákon o cenzuře na sociálních sítích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články