fb pixel Vyrůstání na přelomu socialismu a svobody: Připomeňte si animované pohádky z Magionu – G.cz
Vyhledávání

Vyrůstání na přelomu socialismu a svobody: Připomeňte si animované pohádky z Magionu

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Když vás rodiče potřebovali uklidit, aby mohli jít do kuchyně šeptem probírat, co kde slyšeli o konci totality a pádu komunistů, co s vámi udělali? Šoupli vás před televizi a pustili vám Magion!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.11.2019, 08:35

Animovaná nostalgie

Pamatujete si Magion a Vegu? Obojí byly televizní pořady pro děti. Magion byl vysílán od 11. dubna 1984 do konce roku 1996, Vega od 7. ledna 1987 do roku 95. Specialitou Magionu bylo Magické oko, ze kterého moderátor vyndal nějakou zajímavou věc, o níž si pak povídal s hostem pořadu. Vega zase podporovala výuku cizích jazyků. Ve středu v ní běžela epizoda zahraniční pohádky v originálním jazyce a Magion ji pak ve čtvrtek pustil s dabingem.

A co to bylo za animáky? Už legendární Smolíkovi, ale také třeba italské Příhody dráčka Soptíka. Jó, vyrůstání na přelomu socialismu a demokracie mělo i své světlé stránky. Vyhrabali jsme v paměti víc kreslených seriálů, které jsme sledovali; nechybí klasiky jako Jen počkej, zajíci! aka Tom a Jerry po sovětsku nebo italský večerníček Co se děje v trávě, ale vzpomněli jsme si i na britskou Bludičku a především na zlou čarodějnici ve tvaru televize Bednu Ednu. Podívejte se do galerie níže a nestyďte se, když vám ukápne nostalgická slzička.

A tady se podívejte na náš výběr nejlepších československých filmů, které skončily v trezoru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články