fb pixel Vyhrajte vstupenky na pražský RumFest: zve vás na něj legendární rum Mount Gay 1703 – G.cz
Vyhledávání

Vyhrajte vstupenky na pražský RumFest: zve vás na něj legendární rum Mount Gay 1703

V roce 1975 americký Distilled Spirits Council označil Mount Gay za nejlepší rum na světě a svou pozici si drží dodnes.

Stačí odpovědět na jednu otázku a dva lístky v ceně 250 Kč mohou být vaše. Již tuto sobotu 20. května v pražských Žlutých lázních.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 18.5.2017, 13:59

Letošní pražský RumFest je již čtvrtý v pořadí, ale přesto nabízí jednu velkou premiéru – na rozdíl od předchozích ročníků se totiž nekoná v Novoměstské radnici, nýbrž ve Žlutých lázních, takže budete při degustacích rumů nejen na čerstvém vzduchu, ale i v krásně ‚prostorném‘ prostředí.

Na rumovém festivalu budou k ochutnání desítky rumů různých značek a zemí původu, my bychom vás ale rádi upozornili na jednu konkrétní, jejímž prostřednictvím vás také na návštěvu téhle ojedinělé události zveme – rum Mount Gay 1703.

Předně – soutěžní otázka nebude o tom, jestli je to rum pro gaye. Je pro všechny bez rozdílu vyznání a orientací, kdo mají rádi poctivý karibský rum vyráběný tradičním způsobem, tedy zrající v sudech a dovedně míchaný (blendovaný) z více bází.

Jako všechny skvělé příběhy (a rumy) začal i tento psát svou historii v konkrétním čase a místě – v roce 1703 na ostrově Barbados. Začátek jeho výroby je spojen s produkcí barbadoské cukrové třtiny, která začala před více než 300 lety. To z něj dělá nejen nejstarší rum, ale i nejstarší nepřetržitě vyráběný alkohol na světě. Příběh vypráví, že když chtěli mořeplavci dokázat, že skutečně byli na Barbadosu, přivezli rum Mount Gay, jenž dlouho nebylo možné jinde získat.

Jeho jméno pochází od někdejšího manažera rumové palírny, který z ní v druhé polovině 18. století učinil prosperující podnik – jmenoval se sir John Gay Alleyne, ale protože tehdy na Barbadosu již existovaly plantáže Mount Alleyne, byla palírna pojmenována podle jeho prostředního jména.

Mimochodem – majitel palírny se jmenoval John Sober, jenže tohle příjmení se k alholickým nápojům úplně nehodí, zato Gay bylo ideální, protože jeho tehdejší význam byl veselý, radostný, bezstarostný...

Limitovaná edice 1703 Master Select je unikátní nejen svým zpracováním, ale také množstvím lahví, které se daný rok dostanou na trh. Kvůli velké poptávce a nízkému počtu těch nejstarších sudů Mount Gay, společnost distribuuje každoročně pouze jednu dávku 1703 Master Select. Přibližně 12 000 ručně balených lahví bude vydáno po celém světě v rámci letošní limitované edice.

Při výrobě tohoto rumu použil Master blender Allen Smith ty nejlepší rumy z nejstarších rezerv Mount Gay. Jde o důmyslný blend ze vzácných a pozoruhodných sudů, které Allen po léta pečlivě kontroloval. Pro namíchání a dosažení perfektně vyvážené a harmonické chuti 1703 Master Select bylo použito 44 různých rumů, které dosahují stáří od 10 do 30 let.

Soutěžní otázka:

Z kolika sudů se blenduje Mount Gay Rum 1703 Master Select?

a. 33

b. 44

c. 55

Své odpovědi posílejte na adresu nikola.nadvornikova@g.cz.

(Pro nápovědu se můžete podívat na stránky distributora www.remy-cointreau.cz nebo si pečlivě prohlédněte etiketu lahve, tu číslovku tam najdete).

Podobné články

Doporučujeme

Další články