fb pixel Výhody a nevýhody rychlé půjčky – G.cz
Vyhledávání

Výhody a nevýhody rychlé půjčky

V případě, že potřebujete pouze malou finanční hotovost, je možné využít rychlou půjčku. Vyřízení je snadné a peníze máte k dispozici v několika minutách.

Komerční sdělení 19.8.2021, 10:23

Pokud si potřebujete půjčit pouze několik set nebo tisíc korun a nechcete procházet celým zdlouhavým procesem, který doprovází vyřízení úvěru v bance, kdy ve finále může být vaše půjčka zamítnuta, pak je daleko schůdnější cestou takzvaná rychlá půjčka.

  • Někteří lidé stále nemají důvěru pro půjčky, které se dají vyřídit pouze internetovou cestou.

  • Po dlouhá léta totiž bylo zažité, že se všechny smlouvy, které se týkaly financí, musely podepisovat přímo na pobočce.

V současné době je vše zjednodušené, a to především u nebankovních poskytovatelů. Ti nabízejí své produkty v mnoha různých variantách. Jednou z nich je například nebankovní půjčka bez registru. Nebankovní půjčka, která má za úkol poskytnout nižší finanční částku, může být tedy vyřízena online, a to do několika minut.

  • Malé půjčky mají své výhody i nevýhody.

  • K výhodám patří rychlé a snadné vyřízení a také možnost dostat peníze prakticky hned na účet anebo v hotovosti.

  • Za nevýhodu se může považovat vyšší úroková sazba.

Vždy je ale dobré zjistit si informace o několika poskytovatelích, máte tak alespoň možnost srovnání. Příliš nízký úrok může být sice dost lákavý, ale také v tom může být nějaký háček. Proto se doporučuje nahlédnout na stránky, kde je zveřejněna hypoteční kalkulačka a zjistit si, jaké úroky se platí při klasických bankovních hypotékách. Hypotéky jsou totiž stále nejlevnějšími úvěry. Pokud má vámi vybraná nebankovní půjčka mnohem nižší úrokovou sazbu, je to podezřelé. K výhodným finančním produktům patří také půjčka se zástavou nemovitosti. Díky tomu, že ručíte svým majetkem, mohou vám být nastaveny skutečně výhodné podmínky. Tento způsob volí především klienti, kteří potřebují získat větší finanční částku.

  • Za nemovitost, která splňuje několik kritérií, se dá získat přibližně 70 % z odhadní ceny.

  • A to může být v dnešní době, kdy šly ceny nemovitostí směrem vzhůru, docela slušný obnos.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články