fb pixel Vychováni vlky: Ridley Scott odložil emzáky, aby natočil si-fi seriál o uměle pěstovaných lidech – G.cz
Vyhledávání

Vychováni vlky: Ridley Scott odložil emzáky, aby natočil si-fi seriál o uměle pěstovaných lidech

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Vychováni vlky je velmi pravděpodobně seriálovou událostí roku. Poprvé od roku 1967 se režisér Ridley Scott rozhodl natáčet pro televizi a mezi prací na Gladiátorovi 2 a dalším kouskem vetřelčí série vytvořil sci-fi seriál z postapokalyptické budoucnosti, v níž prim hrají roboti vychovávající uměle vypěstované lidi. Novinka vyjde 3. září na nové platformě HBO Max.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 28.8.2020, 11:32

Vychováni vlky a v režii Ridleyho Scotta

Ridley Scott je zasloužilý hollywoodský režisér, který - i kdyby nic jiného - dal světu Vetřelce. Zásadní sci-fi filmové historie se stalo jeho osudovým dílem, a proto, obdobně jako Peter Jackson s Hobitem nebo James Cameron s Avatarem, nás zásobuje a ještě hodlá zásobovat nejrůznějšími sequely, prequely a spin-offy, protože - jako ostatně každý režisér zaseklý na jednom zásadním výtvoru - má pocit, že ke svému opus magnum ještě neřekl vše. My už další fingering dřevěné flétny v podání Michaela Fassbendera a jeho kopie vidět nechceme, ale kdo jsme my, abychom si diktovali, co bude Ridley Scott točit, že?

Nicméně - mezi prací na dalším, zatím nepojmenovaném vetřelčím projektu (doslova se o tom filmu mluví jako o Untitled Alien Covenant Sequel) a prací na volném pokračování jiného Ridleyho velkého počinu - Gladiátora - se tvůrce poprvé od roku 1969 uvolil zpracovat látku pro televizi a už jen takhle na první pohled se nám to zdá lepší, než veškerá jeho filmová tvorba posledních let.

Tou látkou je seriál Vychováni vlky. Sci-fi série o deseti epizodách se odehrává v postapokalyptické budoucnosti, v níž roboti pěstují a vychovávají lidi. Příběh seriálu sleduje dva konkrétní androidy, kteří se starají o dvě lidské děti na neznámé a záhadné planetě. Nejprve je ale musí vypěstovat ve speciálních boxech. Rostoucí kolonie lidí se ale zmítá v náboženském napětí a androidi zjišťují, že právě ovládání víry lidí je mimořádně náročným úkolem a zrádným nástrojem. První trailer vpadá víc než slibně:

Scott naposledy pro televizi točil v roce 1967 dramatický seriál Half Hour Story. K práci na Vychováni vlky si přizval scenáristu thrilleru Zmizení a dramatu Motýlek Aarona Ouzikowského a celý počin vytvořil pro novou platformu HBO Max, která byla uvedena v květnu letošního roku a do budoucna slibuje mnohé...

Vzhledem k tomu, že po mírném zklamání z dlouho očekávané a čerstvě vypuštěné Lovecraftovy země nás do konce roku už co do seriálů vlastně zajímá jen nová série The Boys, budou Vychováni vlky zřejmě událostí podzimní sezóny. Zvědaví jsme hodně!

Podobné články

Doporučujeme

Další články