Výchova srabíků v Čechách: Hyperkorektní matky hysterčí kvůli svázané ženě na Déčku – G.cz
Vyhledávání

Výchova srabíků v Čechách: Hyperkorektní matky hysterčí kvůli svázané ženě na Déčku

Kreslený klip k písni Leží dáma na kolejích naštval korektní matky.
Zdroj: Česká televize

Po odhaleném pozadí má dětská televize Déčko další problém, kvůli kterému jí jdou po krku militantní matky. Tentokrát poprask způsobil kreslený hudební klip, v němž se objevuje svázaná žena ležící na kolejích. Maminky se obávají, že pohled na něco takového jejich dítkům způsobí doživotní trauma.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.11.2017, 14:03

Trauma z holky na kolejích

Starostlivé matky, chopte se vidlí! Česká televize, respektive její dětský program Déčko, se dopustila zla na vašich dětech, když jim v bloku pořadů pro ně určených pustila i klip k písni kapely Traband Leží dáma na kolejích. V tom, jak správně hádáte, je žena svázaná provazem, kterak vyděšeně čeká, až ji srazí vlak.

„Neodvažovala jsem se dívat, navíc jsem to musela okamžitě vypnout před dětmi, které se těšily na Mickeyho klubík. Tohle je záměrné poškození dětí,“ píše ve stížnosti na Českou televizi naštvaná matka Markéta Jarolímková a další se k ní přidávají. V reakci na to se televize omluvila, klip stáhla z vysílání a dušičky mají pokoj.

Dětství v izolaci nefunguje

Je samozřejmě zcela pochopitelné, že mámy chtějí své potomky chránit, jenomže tenhle absurdní výchovný trend udržování dětí v izolovaných „safe spaces“ až do puberty je už delší dobu úplně mimo. Jeho důsledkem totiž brzy bude armáda dle věku možná dospělých, jinak ale zcela nepraktických, přecitlivělých a nepoužitelných jedinců, kterým dá realita pár facek přesně v tom okamžiku, kdy vypadnou z hnízda. Jak se asi budou divit, když zjistí, že život se na rozdíl od televizního kanálu nedá přepnout a jeho problémy neřeší to, že jejich máma někomu písemně vyčiní?

Klip, který Déčko vysílalo, navíc kreslily samy děti. Vytvořily ho z vlastní fantazie na základě poslechu písničky, která je mimochodem velmi veselá, zjevně nadsazená a o žádném explicitním mordu se v ní nezpívá. Tak kde se to v těch nevinných hlavinkách vzalo? Prostě jsou násilí vystavovány zcela běžně a z úplně jiných kanálů, kvůli kterým se ale nikdo nečílí.

Kupříkladu klasické dětské animované seriály jsou plné rvaček. Tom a Jerry spolu nechodí na piknik, ale soustavně se snaží jeden druhého zabít. Pálí si tlapy rozžhavenými žehličkami, hází si kovadliny na hlavu. Je to show, na které vyrostly generace lidí, přesto tu neběhají hordy psychopatů, co by si navzájem ubližovali, protože to jako malí viděli v televizi, a tak jim to přijde naprosto legitimní.

Mateřské lamentování nad – oproti výše popsanému velmi nevinnou – Dámou ležící na kolejích tak působí, jakože si jen někdo chtěl zkrátit dlouhou chvíli mezi vařením kaše a žehlením. Pokud chtějí rozzlobené maminky své ratolesti opravdu a důsledně chránit i před tak banálními věcmi, jedinou cestou je jim po příchodu z porodnice zalepit oči a uši a nechat je vyrůstat v místnosti s bílými stěnami a bez oken.

Možná by ale bylo lepší, kdyby je prostě nechaly poznávat svět na vlastní pěst, se vší zvídavostí a především – bez cenzury.

A tady se podívejte na 12 ilustrací ze života matky.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články