fb pixel Všechno lítá, i co peří nemá: 5 zajímavých videí, jak si s různými objekty může pohrát vichr – G.cz
Vyhledávání

Všechno lítá, i co peří nemá: 5 zajímavých videí, jak si s různými objekty může pohrát vichr

Poryvy silného větru
Zdroj: Wikipedia

Pokud pořádně zafouká, měli bychom se mít na pozoru. Zlámané větve, vyvrácené stromy i sloupy elektrického vedení, ale i střechy či celé budovy. Řádění tohoto živlu může mít nedozírné následky. Zde se můžete podívat, co všechno může způsobit silné proudění vzduchu. Videa, která vás nenechají rozhodně v klidu.

Václav Roman
Václav Roman 22.6.2018, 08:00

1. Létající "ToiToiky"

Silné poryvy větru se postaraly o vynesení dvou mobilních záchodků v parku v americkém Coloradu, každá z nich má hmotnost kolem 140 kg. Jedna z toalet se proletí nad hlavami návštěvníků parku, kteří v jeden okamžik mohou mít pocit, že začíná pršet. Když si odmyslíte mysteriózní obsah stříkající všude kolem, připomíná v jedné chvíli ukázku z britského kultovního seriálu Doctor Who.

2. Když je větrná turbína moc do větru

Větrné turbíny mají sice bezpečnostní mechanismus, který má zabránit tomu, co se stalo na přiloženém videu, v tomto případě ovšem nefungoval a silný vítr se stal poslem zkázy. Poslední okamžiky větrné turbíny poblíž dánského města Hornslet Arhus.

3. Komplikace při přistání

Pokud se v nejbližší době chystáte někam letět, pak následující video přeskočte. Přistání za silného bočního větru je pro piloty náročnou výzvou. A pro pasažéry jakbysmet.

4. Chůze proti větru

Silný vítr doprovázející bouři Ivar pořádně potrápil před několika lety obyvatele norského města Ålesund. S chůzí proti větru musela lidem dokonce pomáhat policie.

5. Kamion sešrotoval policejní káru

Dramatické video, které zveřejnila wyomingská dálniční hlídka, má připomenout řidičům nebezpečí silného větru. V tomto případě poryv větru doslova povalil kamion na policejní vůz a rozdrtil ho na padrť. V policejním autě naštěstí zrovna nikdo neseděl.

A zde si můžete přečíst o tom, jak poslech větru, deště či vln může pomoci od stresu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články