fb pixel Volání divočiny s Harrisonem Fordem, to je dobrodružná literární klasika v moderním kabátě – G.cz
Vyhledávání

Volání divočiny s Harrisonem Fordem, to je dobrodružná literární klasika v moderním kabátě

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

A už je zase "Solo", i když ne tak docela. Harrison Ford se v nové filmové verzi literární klasiky Jacka Londona Volání divočiny v kůži samotářského dobrodruha setkává se stejně osamělým psem Buckem. Dva putující parťáci se na plátno dostávají pod režijní taktovkou Chrise Sanderse, který má na kontě jedny z nejlepších moderních disneyovek.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.2.2020, 07:20

Divoká příroda volá

Bílého tesáka od amerického spisovatele Jacka Londona jste jako děti dost možná četli a pokud máte rádi psi, tak asi i milovali. Na slavný román volně navazuje Volání divočiny, které vypráví příběh bernardýna Bucka, psa hýčkaného svým pánem i jeho rodinou. Buckův život se však rázem změní ve chvíli, kdy je z domova v prosluněné Kalifornii unesen obchodníky se psy, kteří jej prodají do mrazivé divočiny kanadského Yukonu během vrcholící zlaté horečky na Klondiku. Zde je svými novými pány nucen ve psím spřežení tahat hlubokým sněhem těžké sáně.

Díky své nezlomné vůli dokáže Buck v těchto drsných podmínkách přežít. Naštěstí se mu nakonec podaří uniknout a najít nového přítele, samotářského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zjistí, že díky svým přirozeným psím instinktům dokáže v nehostinné divočině nejen přežít, dokonce v tomto novém a svobodném životě nachází i zalíbení...

V době klimatické krize, virtuálních realit a životů probíhajících na sociálních sítích se každý film oslavující nespoutanou přírodu a svobodu, kterou může v soužití s ní člověk (nebo pes) najít hodí. Nová filmová verze Volání divočiny přichází do českých kin 27. února a pod produkční záštitou společnosti 20th Century Fox. Režie se ujal Chris Sanders, který má na kontě jedny z nejlepších disneyovek vůbec; napsal scénář k původní Legendě o Mulan, režíroval Lilo & Stitche a především hit Jak vycvičit draka i neméně povedené Croodsovi.

To znamená, že se kvalitní dobrodružná předloha dostala do rukou opravdovému odborníkovi na rodinné filmy, proto věříme, že Volání divočiny bude věrné předloze a nabídne přesně takovou emotivní podívanou, jakou očekáváme. Pro víkend v partnerem a ratplestmi je to ideální program, my ale doufáme, že si to užijete i sami na vycházce se svým vlastním vnitřním dítětem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články