fb pixel Vodácká sezóna v plném proudu: Desatero pravidel pro všechny, co se nechtějí udělat – G.cz
Vyhledávání

Vodácká sezóna v plném proudu: Desatero pravidel pro všechny, co se nechtějí udělat

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vzhledem k tomu, že letošní rok se ponese ve znamení sjíždění tuzemských vodních toků, kempování v moravských sklípcích a cestování vlakem do Chorvatska, existuje poměrně velká šance, že se na vodu vydáte i vy společně se svou partou. Letos máme velké štěstí v tom, že občas i zaprší, takže to navíc vypadá tak, že se po vodě dokonce i někam dostanete.

Martin Miko
Martin Miko 5.6.2020, 11:37

Letos se pojede pořádná voda

Věděli jste, že každý rok tuzemské vody splouvá statisíce Čechů, kteří chtějí zažít pořádné dobrodružství? Konkrétně se počet vodáků odhaduje zhruba na 600 tisíc a letos tomu nebude jinak, obzvlášť když budeme muset většinu našich cestovatelských plánů vyměnit za tuzemskou dovolenou, takže se sjíždění vody přímo nabízí. Kvůli koronaviru však letos hrozí přelidnění na oblíbených místech českých vodáků, což by znamenalo zvýšené riziko nákazy. Už před pár týdny bylo vodákům doporučeno, aby spolu nesoulodili.

Vodácká sezóna je sice v plném proudu a hygienická pravidla se s blížícím se létem dost uvolnily, takže to vypadá tak, že žádná velké omezení pro vodáky panovat nebudou. Největší nápor se samozřejmě čeká na Vltavě, kam podle odhadů jezdí až polovina všech českých vodáků.

Další velkou obavou českých vodáků je samozřejmě sucho, které hrozí v mnoha oblastech, kde je vodáctví rovněž v kurzu. Řeč je například o splouvání Ploučnice a Jizerky, kde často bývá nízký stav vody kvůli suchu.

Pokud se přeci jen letos na vodu chystáte, tak by samozřejmě bylo dobré si zopakovat základní desatero pro vodáky, tedy samozřejmě, že jste úplní začátečníci a chystáte vyrazit poprvé. Pro tyto případy jsme pro vás v následující galerii vytvořili soubor cenných rad, kterých byste se měli rozhodně držet. Oficiálně toto vodácké desatero vydal Český svaz kanoistiky, jenže my jsme si ho upravili k obrazu svému, abyste ho pochopili i vy.

Na jedné straně tu máme zaryté milovníky ve sjíždění vody a na té druhé ty až fanatické odpůrce, kteří vidlácké vodáky absolutně nesnáší. Řeč je samozřejmě o těch vodácích, kteří se chovají hůř než Češi v Chorvatsku. Na dálku řvou na vodě hesla jako „AHÓÓÓJ!!!“ nebo „Tak sme mokrý no a coo!“. Rovněž se vyznačují tím, že jsou v 10 ráno na mol a v námořnickém oblečku zpívají šílené songy a k tomu jako bonus říkají ty dvojsmyslné oplzlé vtipy. Pokud vás zajímají i další věci, které byste v žádném případě neměli dělat, pokud jedete na vodu a nechcete vypadat jako absolutní buran, tak si rozhodně přečtěte následující článek. Nachází se v něm totiž životní pravda, kterou vám vaši rodiče dlouhá léta tajili. Podobně jako to, že se do sandálů nenosí ponožky.

Napište nám do komentáře, kam se letos chystáte na vodu. Možná se o prázdninách potkáme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články