fb pixel Víte jak zamezit sníženému tahu komína? Poradíme vám jak na to – G.cz
Vyhledávání

Víte jak zamezit sníženému tahu komína? Poradíme vám jak na to

Zdroj: pixabay.com

Pražská plynárenská doporučuje, s blížícím se letním obdobím, všem majitelům plynových spotřebičů, aby v nastávajících horkých dnech věnovali větší pozornost větrání.

Komerční článek
Komerční článek 24.7.2020, 14:12

Vhodné je například nezavírat dveře u koupelny, když je v provozu plynový průtokový ohřívač vody. Důvodem uvedeného preventivního doporučení je skutečnost, že v parných dnech může za určitých okolností docházet ke snížení tahu komína. Ten běžně funguje tak, že spaliny stoupají vzhůru, protože jsou lehčí než venkovní chladnější vzduch. V extrémně horkých dnech ale uvedené nemusí vždy platit, protože zplodiny jsou chladnější a teplejší vzduch z venku je částečně může tlačit zpět do místnosti.

Moderní plynové spotřebiče mají již standardně zabudováno čidlo, které je v případě výše popsané situace vypne. Odběratelé využívající starší typy spotřebičů si mohou pořídit detektor úniku CO, který je včas na případné nebezpečí upozorní. Zákazníci Pražské plynárenské toto užitečné zařízení mohou získat od společnosti za zvýhodněných podmínek.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články