Víte, co je klopák nebo vižlák? Instagram týdne vás zavede do tajů filmařského slangu – G.cz
Vyhledávání

Víte, co je klopák nebo vižlák? Instagram týdne vás zavede do tajů filmařského slangu

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Milovníci filmů by určitě rádi někdy nakoukli do zákulisí natáčení. V českém prostředí to určitě nebude tak velký zážitek jako v Hollywoodu, nicméně i zde narazíte na spoustu zajímavých věcí, o kterých jste předtím neměli ani potuchu. Jasným příkladem je i filmařský slang, který by určitě zaujal nejednoho lingvistu. Právě této problematice se věnuje náš Instagram týdne!

Martin Miko
Martin Miko 30.10.2020, 09:26

Filmový slang v Česku

Víte, co je to klopák, vorlovina nebo vižlák? Filmařský slang vytváří podobně jako ten vězeňský nebo myslivecký svou vlastní mluvu, která je typická pro dané prostředí. A z tohoto důvodu vznikl i instagramový účet Slova z placu, který tak trochu nakoukává do zákulisí tvorby českých filmů. Podle popisku se za tímto účtem skrývá kluk, který se snaží slang zachytávat, ale zároveň se nebrání inspiraci ze strany fanoušků.

Vypadá to jako velmi poučný účet, který se může stát i například základem pro vaši bakalářskou práci. I proto jsme se rozhodli označit Slova z placu Instagramem týdne! V následující galerii máte jedinečnou možnost nakouknout do filmařského slangu.

Pokud se chcete podělit o další slangové perly z oblasti filmu, neváhejte zkontaktovat správce účtu. Ten vám bude v těchto těžkých a nudných časech určitě vděčný.

Podobné články

Doporučujeme

Další články