fb pixel VIDEO: Jak si rychle a snadno vyluxovat kačenku – G.cz
Vyhledávání

VIDEO: Jak si rychle a snadno vyluxovat kačenku

Budete potřebovat jen dvě věci, vlastně tři: kačenku, vysavač a šikovné, ale zároveň něžné ruce.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 27.2.2018, 09:50

VAROVÁNÍ! Vypadá to na první pohled jako velká legrace mít doma kachnu coby domácí zvířátko. Ne tedy jako kdysi výhradně na maso a peří (přičemž to peří stejně nestojí za moc), nýbrž jako regulérního domácího mazlíčka.

Jenomže taková kachna se vám v klidu dožije třeba i dvaceti let. A za celý život ji nenaučíte ani to základní, co se naučí i jinak netrénovatelná kočka - vyprazdňovat se na jedno konkrétní, k tomu účelu vyhrazené místo. Kachna se vyprazdňuje průběžně, všude a za pochodu.

Ale na rozdíl od koček a psů je na vás daleko více emocionálně závislá. Takže už žádná dovolená ani chození do práce, jinak se zblázní. Půjčovat ji jiným lidem nejde, protože je fixovaná pouze na jednoho člověka. A ptačí hotely ani útulky - analogicky jako ty psí či kočičí - neexistují. Ani u nás, ani nikde jinde.

Takže je to mazlíček leda pro velmi oddané chovatele s jasným plánem, co budou dělat příštích cca dvacet let (starat se doma o kachnu) nebo pro otrlejší povahy, které se po nabažení kachní láskou nabaží jejím masem a peřím si dovycpou duchnu.

Ale dost už řečí, zapínáme vysavač.

A když už jsme u té vodní drůbeže, tyhle plechové obojživelné kachny mají daleko lepší poměr citové investice vs. výkon.

Podobné články

Doporučujeme

Další články