fb pixel Vegani zuří! Svoje děti budou muset ládovat masem až do třiceti – G.cz
Vyhledávání

Vegani zuří! Svoje děti budou muset ládovat masem až do třiceti

Nejíst maso, vejce, mléčné výrobky, nejíst nic! Známý pediatr naštval vegany, když jim vzkázal, že jim to škodí.
Zdroj: G.cz

Já bych všechny ty vegany zakázal! O tomhle zřejmě sní přednosta Pediatrické kliniky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jan Lebl. V rozhovoru pro DVTV řekl, že veganství škodí všem, zejména pak dětem, které by jejich rodiče do nejezení živočišných produktů neměli nutit. Samosebou, že tím vyvolal vlnu rozhořčených býložravých komentářů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.11.2017, 09:09

Veganem proti své vůli

Jste vegan? Máte děti? A krmíte je masem, nebo jste jim rovnou nakázali zeleninovou dietu? Uznávaný český pediatr Jan Lebl píchnul do vosího hnízda, když v rozhovoru pro DVTV nakousl otázku veganství a vegetariánství.

Nejíst maso prý nevadí, veganství je podle něj ale vyloženě škodlivé, protože organismus potřebuje živočišné bílkoviny, které se potravinovými doplňky nahradit nedají. Tenhle typ diety je dle Lebla nezdravý především pro děti ve vývinu.

Lékař považuje za zásadní chybu, že rodiče vegani rozhodují za své ratolesti a nastavují jim bezmasý jídelníček, aniž by si mohla děcka sama vybrat. „Děti dospívají fyzicky mnohem dříve, ale mentálně až po třicítce, až tehdy jsme schopni analyzovat, vyvozovat rozhodnutí a jít si za svou dlouhodobou vizí,“ dodal k tomu (takže pokud máte pocit, že jste idiot a ještě vám nebylo třicet, neklesejte na mysli, máte čas!).

A protože vždy, když někdo přijde s tím, že veganství není ideální dietou, ozvou se sami vegani téměř okamžitě, vyvolaly i Leblovy výroky okamžité reakce. Těch, co s doktorem souhlasí, není mnoho. Komentářů z opačné strany barikády jsou naopak desítky a fungují dle standardního vzoru „X let nejím maso, nic nedoplňuji a jsem naprosto zdravý, stejně, jako všichni moji VEGANŠTÍ přátelé.“

Co si o Leblově výroku myslíte vy? Napište nám do komentářů, pošleme vám za to klíčenku – a mezitím si jdeme dát steak.

Anebo si přečtěte 7 důvodů, proč je masturbace lepší než veganství.

Podobné články

Doporučujeme

Další články