fb pixel Vědecky potvrzeno: Bůh opravdu není – G.cz
Vyhledávání

Vědecky potvrzeno: Bůh opravdu není

Jste věřící? Chodíte do kostela? Děláte si zálusk na to, že po smrti půjdete do nebíčka? Nejnovější výzkumy prokazují, že jste naletěli na kolosální podvod. Bůh totiž není.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.1.2016, 18:50

Americký profesor Clark Smith z Michiganského institutu vědy a výzkumu pod záštitou státního propramu na podporu vzdělání vedl přes patnáct let tým odborníků z celého světa s jedním jasným cílem. Potvrdit či vyvrátit existenci Boha.

„Mně byl samotný institut Boha podezřelý už od začátku. Neříkám, že jsem v něho přímo nevěřil, ale několik věcí mi na tom nesedělo. Jako malý kluk jsem si často hrával na detektiva a proto mi pojmy, jako jsou dedukce, vyšetřování anebo například práce s důkazy, nejsou cizí, “ prohlásil profesor Smith na tiskové konferenci.

Jak potvrdil profesor Smith, byla to mravenčí práce, ale nakonec se vyplatila. Tým vědců vedený profesorem Smithem byl minulý týden vyznamenán řádem zlatého pohana a mezi zasvěcenými se šušká i o Nobelově ceně.

Byla to mravenčí práce, která nebrala konce

„Ze začátku jsme nevěděli, jak to celé uchopit. Kde začít? Za kým jít? Existují záznamy z kamer? Několik let jsme systematicky pročesávali kostely v domnění, že se v některém z nich na Boha narazíme, ale výsledek žádný. Měli jsme pocit, že buď je vždy o krok před námi, anebo žádný Bůh opravdu není.

Po pěti letech výzkumu to vypadalo, že přišel zlom. Podařilo se nám vypátrat zarostlého dlouhovlasého tesaře, který bydlel v chatrči u Jeruzaléma. Tvrdil, že se jmenuje Ježíš. Pokoušeli jsme se z něho dostat, kde je jeho otec, ale byl nezlomný. Po nějakém čase jsme zjistili, že dotyčný je nemocný a ambulantně se léčí na psychiatrii. Navíc se jmenoval Mustafa. Mohlo nás to napadnout. Muž, který chodil v bederní roušce a na noc se sám přibíjel hřeby na velký kříži, v nás bohužel živil planou naději.

Bylo proto třeba překopat celý systém výzkumu. Zjistili jsme, že na to jdeme moc složitě a že v jednoduchosti je síla. Vždyť přeci stačí vzít to, co o Bohu „víme“ a s tím pracovat. Například víme, že Bůh žije v nebi. Tedy zaletěli jsme se do nebe podívat a Bůh tam nebyl. Z nebe jsme pořídili i několik fotografií jako důkaz. Skeptici můžou tvrdit, že Bůh zrovna nebyl doma a že si někam odskočil. Ano i na toto jsme mysleli, proto jsme v nebi umístili několik fotopastí. Ani po dvou letech fotopasti nic nezachytili. Že by Bůh přes dva roky nebyl doma? Nenechte se vysmát.

Někdo může tvrdit, že nebe je okem neviditelný institut pro spasené duše a že existuje v rámci nějaké vyšší moci. I to nás napadlo. Proto jsme z naše vědeckého týmu vybrali toho nejpočestnějšího jedince, profesora Moratta, a zabili ho. S profesorem jsme byli domluveni, že až se po smrti dostane do nebe, dá nám znamení. Žádné znamení jsme neobdrželi. Vdově po profesorovi jsme poslali dárkový koš a děkovný dopis, který podepsali všichni z týmu.

Následně jsme se pokusili modlit a čekali, zda naší modlitbu Bůh vyslyší. Modlili jsme se za to, abychom byli zdraví. No a co myslíte? Profesor Nakamura po půl roce dostal žlučníkový záchvat a já se potýkám s lupénkou. Jasný důkaz toho, že Bůh není.

Těch důkazů jsme za ty roky nasbírali celou řadu. Nakonec jsme s výsledky našeho výzkumu zašli za papežem, který uznal, že Bůh opravdu není."

Církev v krizi

Knězi, biskupové, kardinálové i mniši po celém světě opouštějí církev. S hořkým pocitem zrady a příkoří, odevzdaně a bez nějakých nadějných vyhlídek se snaží začlenit do společnosti. Bohužel však mnozí z nich končí na ulici bez domova, bez peněz i bez vůle k životu. Často se uchylují k prostituci. V komunitě věřících je cítit velké rozčarování a hledá se viník celého náboženství, aby byl hnán ke spravedlnosti. Svět už nikdy nebude takový jako dřív.

A TADY se můžete podívat na souboj náboženství, kde se mezi sebou porubalo šest bohů v přímém přenosu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články