fb pixel Ve věku 82 let zemřel Radim Uzel, prohrál boj s rakovinou – G.cz
Vyhledávání

Ve věku 82 let zemřel Radim Uzel, prohrál boj s rakovinou

Zdroj: Profimedia

Ve věku 82 let zemřel oblíbený popularizátor sexuologie, lékař a publicista Radim Uzel. Český gynekolog odešel v noci z neděle na pondělí v nemocnici v Motole, potvrdil deníku Blesk jeho vnuk.

Martin Miko
Martin Miko 3.5.2022, 09:37

Radim Uzel zemřel

Přední český popularizátor sexuologie, gynekolog a autor mnoha odborných knih Radim Uzel zemřel po těžké nemoci v motolské nemocnici v Praze. Uzel se potýkal s problémy už od podzimu roku 2020, kdy prodělal covid a kvůli plicní embolii mu hrozila smrt. O rok později mu byla diagnostikována rakovina žaludku. Podstoupil proto dvě operace jícnu a následovala chemoterapie.

„Děda zemřel z neděle na pondělí v motolské nemocnici,“ oznámil Blesku vnuk zesnulého sexuologa Jan a deníku potvrdil, že pohřeb se bude odehrávat pouze v rodinném kruhu. Uzel se už předtím médiím přiznal, že od diagnostikování rakoviny zhubl 20 kilogramů, a že je vážně nemocný. Letos v březnu nicméně na Pražském hradě převzal státní vyznamenání. Veřejnost ho tak měla po dlouhé době možnost spatřit. Byl pohublý a bledý jak stěna. Uzel tvrdil, že mu zbývá maximálně rok života, což se nakonec nenaplnilo.

Uzel se narodil 27. března 1940 v Ostravě. Vystudoval brněnskou lékařskou fakultu a následně se začal věnovat gynekologické sexuologii a endokrinologii. Po roce 1989 přešel do Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze. Během svého života napsal mnoho populárních i odborných knih o antikoncepci, rodičovství nebo poruchách plodnosti. Zároveň je autorem stovek odborných článků, absolvoval rovněž tucty rozhovorů v rádiu a televizi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články