Ve dvou se to lépe táhne: Proč je lepší cestovat v páru, ale ne se svým stálým partnerem – G.cz
Vyhledávání

Ve dvou se to lépe táhne: Proč je lepší cestovat v páru, ale ne se svým stálým partnerem

Mužský mozek je exotická destinace. Nechte ji ho prozkoumat.
Zdroj: Profimedia.cz

Existuje vůbec přátelství mezi ženou a mužem? A může fungovat na cestách? Nezvrhne se to? Jsou všichni chlapi úchylové? Konspirační teoretici vědí, že primární otázkou je „qui bono“ – tedy „komu to prospěje“.

Pavel Vondráček
Pavel Vondráček 25.4.2018, 13:00

Na tom, že ve dvou se to lépe táhne, se shodneme asi všichni. Pokud je ten druhý opačného pohlaví, je většinou o zábavu postaráno. Pokud se s ním tedy nepotkáváte dnes a denně u stolu a v loži.

Cestování v páru má jednu obrovskou nevýhodu. Vztah je do jisté míry výměnný obchod. Platidlem je spokojenost. A protože páry spolu ze zásady nekomunikují otevřeně, nikdy nevíte, na čem jste. Pramen stresu vyvěrá pak leckde: Není to moc slané? Nevadí jí švábi nebo gekoni? Nenudí se? Nebyl by radši s kamarády Na Růžku? Není obden málo? Otázky, samé otázky…

Sex není důvodem, proč tak rádi spíme v cizích postelích. Na dovolenou si jezdíme odpočinout občas i od něj. Pokud se kamarád opije a vyjede po vás, odpálkujete ho mnohem jednodušeji než partnera. Je dokonce reálné, že celá situace vyústí ve výbuch smíchu, nikoliv ve třídenní pasivní agresi.

Chlap se ženě na cestách hodí, o tom žádná. Zařídí, sežene, ochrání. A občas je s ním i sranda. S mužem v zádech se žena cítí jistěji v kramflecích a nebojí se to na nich pořádně roztočit.

Únos a znásilnění po cestě z baru se jeví jako jedna z nejméně pravděpodobných možností trávení volného času. Proto máte daleko širší akční radius. V noci se totiž město mění, dýchá a tepe v jiném rytmu. On se pro změnu dostane do kavárničky, kde mají nejlepší dort ve městě a nemusí si přitom připadat nepatřičně.

Navzájem si ušlapete i další cesty. Pokud víte, co chcete a umíte to říct nahlas, může se pokusit vám to podat. Řeč je pochopitelně o sexu. Předpokladem je, že po vás skrytě ani okatě netouží. S takovým kámošem by ale příčetná žena nejela dál než do Lidlu. Stejně jako může přihrát, může i zahlásit ofsajd a vykázat dotěrné slizouny, kterými se resorty i noční velkoměsta jen hemží, do patřičných mezí.

Můžete si od něj cucnout panáka „z hadího spermatu“ a on ochutnat tu růžovou Pina Coladu, aniž by po něm vyjela ta buzna z druhého rohu stolu. Můžete ho předsunout do první linie a vyslat prozkoumat terén, můžete si z něj udělat investigativního reportéra.

Místa, kam ženy nemohou, totiž neexistují jen na mapě. A přestože je zkušenost nesdělitelná, občas je zajímavé si ji poslechnout. Má to i své praktické stránky. Muži umějí lépe smlouvat. Holky na to většinou nemají koule. A partner si to často nelajzne, aby nebyl za držgrešli.

Mezipohlavní přátelství má s cestováním spoustu společných rysů. Otevírá dveře i obzory. Na svět nahlížíte jiným, barevnějším způsobem. Pokud jste single, není co řešit. Horší je přesvědčit partnera, že vám s vaším kamarádem nic nehrozí. Někteří by vás radši za to pustili do řeky plné krokodýlů.

Pánové, nebojte se! On se vám o ni hezky postará a doma si zas budete mít o čem povídat. A třeba konečně připustíte, že vám vaše žena rozumí.

A tady se ještě podívejte na 7 důvodů, proč společná dovolená prověří váš potenciálně vážný vztah lépe než společné bydlení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články