fb pixel Vážně podivní zástupci Krista na Zemi aneb Nejhorší papežové vůbec – G.cz
Vyhledávání

Vážně podivní zástupci Krista na Zemi aneb Nejhorší papežové vůbec

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Před osmnácti lety byl uveden do úřadu papeže Joseph Ratzinger, známější jako papež Benedikt XVI. Ze zdravotních důvodů na svou funkci rezignoval o nějakých osm let později a vystřídal ho tam současný papež bez číslovky. Je to zvláštní job, tohle papežství, a dá se vykonávat různě. Řekli jsme si tedy, že se podíváme na… ty podivnější kusy.

Jan Studnička
Jan Studnička Aktualizováno 24.4.2023, 01:23

Práce jako každá jiná

Jakýkoli papež je oficiálním nástupcem apoštola Petra a je zástupcem Ježíše Krista na Zemi. Z toho vyplývá, že ho nelze odvolat. Je to jako být diktátor té nejmenší země na planetě. Nejmenší, ale velice významné. Jak se říká v seriálu Mladý papež: „Vatikán toho fakticky moc nemá. Pár drahých obrazů a diplomatické vztahy.“

Ale jako představitel církve, ke které se hlásí miliarda po celé planetě… no, nějaké možnosti už máte. Proto byl zvlášť ve středověku, kdy měla církev přeci jenom o trochu větší váhu, o Svatý stolec enormní zájem. Vatikán chtěli řídit piráti, korupčníci, nevěstky, vrazi a podvodníci. A sem tam i dobří lidé, věřte tomu nebo ne. Ale přiznejme si, ti nejsou tak zábavní, že.

Schválně se podívejte do naší galerie na nejzábavnější papeže. Jako, slyšeli jste někdy o jiné práci, při níž by se vykopávaly mrtvoly vašich předchůdců, vyvolávaly svaté války nebo nastavovala „pornokracie“?

Podobné články

Doporučujeme

Další články