Vánoční speciál se Sherlockem Holmesem má první upoutávku. To musíte vidět! – G.cz
Vyhledávání

Vánoční speciál se Sherlockem Holmesem má první upoutávku. To musíte vidět!

Televizní Sherlock se před pár lety stal událostí, která zatřásla světem, vystřelila Benedicta Cumberbatche ke hvězdám a oživila zájem o Doyleovu nesmrtelnou postavu. O Vánocích se slavný detektiv vrátí. A dokonce do staré dobré viktoriánské Anglie.

Václav Rybář
Václav Rybář 8.10.2015, 09:00

Úspěch britského seriálu přinesl Cumberbatchovi a Freemanovi spoustu práce - na divadle i na stříbrném plátně. Už při natáčení třetí sezóny se musel časový rozvrh obou herců a hlavního producenta Stevena Moffata (ten má na starosti také kultovní britský seriál Doctor Who) hodně upravovat. A nakonec jsme se, v typicky britském stylu, dočkali pouhých tří macatých epizod, a příslibu, že pokračování zase někdy bude. Vskutku brutální ortel pro fanoušky, kteří jsou zvyklí, že na ně americké stanice chrlí dvacet epizod rok co rok.

BBC nakonec ustoupila a slíbila alespoň vánoční speciál v podobě samostatné celovečerní epizody, která prý nebude nijak souviset s předešlými, ani s tou budoucí sérií. Dlouho se spekulovalo nad tím, jak toho chtějí producenti dosáhnout. A pak to najednou bylo venku - vánoční speciál se bude odehrávat ve viktoriánské Anglii, přesně jako knižní předloha. Bude to úlitba hardcore fandům, kteří sice aktualizovaného Sherlocka zbožňují, ale říkají si "co by kdyby...".

Před několika měsíci jsme viděli první ukázku, resp. minutový výřez jedné scény, který měl všechny ujistit o tom, že i v nové (staré) době bude Cumberbatch opět sršet vtipem a ještě si dělat z dobového přesunu tak trochu legraci. Super, ale nová, plnohodnotná ukázka už prozrazuje i spoustu věcí o ději.

Co jsme se z ukázky dozvěděli? Bude to tak trochu duchařina, ostatně Moffat prohlásil, že právě proto zvolili viktoriánské prostředí - snáze se v něm prodá trocha nadpřirozena. A určitě jste si všimli také špičatých kápí. Že by KuKluxKlan? Sherlock se s ním setkal už v Doyleově povídce Pět pomerančových jadérek, takže možná nejsme tak daleko od pravdy. Ta se ovšem plně vyjeví až těsně po Vánocích, kdy bude mít Sherlock na BBC premiéru.

Těšte se na něj, protože plnohodnotná čtvrtá sezóna se objeví až v lednu 2017. Dřív to nabité diáře herců a producentů jednoduše nedovolí.

A TADY máte 10 slavných tváří Sherlocka Holmese.

Podobné články

Doporučujeme

Další články