fb pixel Valentýnský film, který snesete? Německé drama Láska mezi regály vypráví lovestory z obchoďáku – G.cz
Vyhledávání

Valentýnský film, který snesete? Německé drama Láska mezi regály vypráví lovestory z obchoďáku

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

On je rváč s pochybnou minulostí, kterého čeká maximálně kariéra obsluhy vysokozdvižného vozíku, ona je půvabná, milá a prostořeká prodavačka z oddělení lahůdek. A jednoho dne se jejich oči setkají nad lahvemi, které zrovna doplňují do regálů... Nenechte se ale mýlit! Láska mezi regály není ani tak slaďáckou romantikou, jako realistickým a lidským dramatem z prostředí specifického mikrosvěta.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.2.2019, 18:39

Lidské drama místo slaďáku

Blíží se Valentýn. Nás to moc nebere a chápeme, že většinu Čechů také ne. Kdo to ale miluje, to jsou kina, butiky a obchody a pak ještě pár zmatených jednotlivců. Pokud do poslední jmenované skupiny patří vaše drahá polovička, zkuste na to jít od lesa a 14. února ji nebo jeho (ale asi spíš ji, že jo) vytáhnout na německý film Láska mezi regály, který se do českých kin dostane v rámci výběru labelu Be2Can.

Christian (Franz Rogwoski) je rváč a muž s pochybnou minulostí, který svým zjevem evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tu druhou začíná jako pomocná síla ve velkoskladu, kde je jeho nejzářivější perspektivou možnost obsluhovat vysokozdvižný vozík. Pro někoho, kdo sotva zvládá svůj vlastní život a vegetuje na sociálním dně, je i tohle velká výzva.

Ujímá se ho veterán Bruno (Peter Kurth) a zasvěcuje ho do mikrokosmu, v němž se žije podle specifických pravidel a ve svérázných bublinách jednotlivých oddělení. Při jedné z pauz potkává Christian prostořekou a okouzlující Marion (Sandra Hüller) z oddělení lahůdek.

Český distributor popisuje Lásky mezi regály jako "křehkou, civilní a realistická romanci z místa, kde není vidět na nebe", divácké ohlasy mluví o precizně zfilmovaném lidském příběhu - dramatu - který naplňuje formální perfekcionismus německých tvůrců, je logicky vystavěn a dokáže vyvolat realistické emoce už jen tím, do jakého prostředí je zasazen; do skladu obřího hypermarketu.

Hodnocení na ČSFD se momentálně drží na krásných 73 %, kritici z Rotten Tomatoes udělili počinu Thomase Stubera dokocne 83 %. Vše tedy napovídá, že byste tímto kouskem mohli ukojit sentimentální choutky drahé polovičky a sebe obohatit o kvalitní film.

A tady se podívejte, jak byli někteří slavní herci v Atlasu mraků namaskovaní k nepoznání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články