V tajemném kufříku byla žárovka a baterky: 20 zajímavostí o Pulp Fiction, nejkultovnějším filmu všech dob – G.cz
Vyhledávání

V tajemném kufříku byla žárovka a baterky: 20 zajímavostí o Pulp Fiction, nejkultovnějším filmu všech dob

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Tarantinův magnum opus a nejlepší film devadesátých let, Pulp Fiction, je přímo napěchovaný zajímavostmi a historkami z natáčení. Ty nejlepší z nich jsme pro vás sesbírali v následující galerii.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 28.3.2019, 16:27

Zvládne to Tarantino i napodéváté?

Magor z videopůjčovny Quentin Tarantino letos vydá svůj devátý film Tenkrát v Hollywoodu, kde si mimo jiné zahraje Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie nebo i takové herecké legendy jako je například Al Pacino nebo Michael Madsen. Snad nás v srpnu nezklame. To má totíž jít film do kin.

Než se ale tohoto velmi očekávaného skvostu dočkáme, musíme si vystačit s Tarantinovou dosavadní tvorbou, což nám ale vůbec nevadí! Pulp Fiction se hodí snad ke každé příležitosti. Gangsterské historky přetékající fetišistickými detaily a popkulturními odkazy, jsou prostě pastvou pro oči. Tarantino na tomto snímku definoval svou režisérskou poetiku, kterou tolik zbožňujeme.

Tarantinův vrcholný film (Hanebný pancharti laskavě prominou) se stal jedním z nejúspěšnějších filmů a to nejen podle kritiků, ale i z finančního hlediska, které často hraje mnohem větší roli. Snímek stál pouhých 8 milionů dolarů, z nichž 5 šlo na výplaty herců. Sám pan režisér později tvrdil, že nejdražší věc vedle účinkujících byla restaurace U Mazaného králíčka, kterou nechal pro natáčení postavit za 150 tisíc dolarů.

Film vydělal přes 213 milionů dolarů a to i přesto, že se ve Spojených státech promítal nejprve velmi omezeně. Jednalo se totiž o nezávislý film, které nejsou tradičně uváděny ve velkých multikinech. Svým dílem tak v podstatě změnil pohled filmového světa na nezávislou filmařinu.

A tady už si můžete přečíst pikantní zajímavosti a překvapující fakta o milovaném Pulp Fiction:

A tady si prohlédněte12 filmů a seriálů z pera čerstvě pětatřicetiletého scenáristy Petra Kolečka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články