fb pixel V pražském Obecním domě se otevře slavná sbírka Alfonse Muchy. Tentokrát i v unikátní digitální podobě – G.cz
Vyhledávání

V pražském Obecním domě se otevře slavná sbírka Alfonse Muchy. Tentokrát i v unikátní digitální podobě

Zdroj: https://imucha.com/

Největší kulturní událost letošního roku se blíží. Již za pár dní se návštěvníkům otevře ve světové premiéře v pražském Obecním domě výstava, která má všechny předpoklady upoutat pozornost veřejnosti napříč všemi generacemi. Po sedmi letech se do svatostánku pražské secese vrací Lendlova slavná sbírka díla mistra české secese, Alfonse Muchy.

Komerční článek
Komerční článek 15.8.2020, 11:52

Vystavení sbírky v roce 2013 přilákalo na 180.000 návštěvníků a expozice si tak právem vysloužila titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Obrovského úspěchu se dočkala i v zahraničí, doposud byla vystavena v italských městech Miláno a Janov, v USA v New Yorku a v jihokorejském hlavním městě Soulu. Celkem po celém světě zhlédlo sbírku již více než půl milionu lidí.

Unikátní zážitek z plakátů v pohybu

Vzhledem ke změnám, kterými sbírka prošla od doby, kdy ji do svého vlastnictví získal nadační fond Richarda Fuxy, půjde opět o nezapomenutelný zážitek. Již samotný název výstavy iMucha prozrazuje, v čem je tentokrát unikátní.

Kromě rozšíření sbírky o zhruba sedm desítek originálních artefaktů jsme při koncipování výstavy použili i nejmodernější technologie, díky kterým motivy více než sto let starého díla Alfonse Muchy doslova ožívají. Je toho však mnohem více, co návštěvníky ohromí,“ nastiňuje Richard Fuxa, předseda správní rady nadačního fondu nesoucího jeho jméno.

Tentokrát tak kromě nejrozsáhlejší kolekce originálních plakátů výstava nabídne ve světové premiéře dílo mistra secese také ve špičkové digitální podobě. Modelky z plakátů v pohybu, ohromující oživlý děj Slovanské epopeje, promlouvající Alfons Mucha ze svého autoportrétu. To vše proměňuje standardní výstavu v neopakovatelné chvíle. Ani tím však výčet nekončí. Na 550 metrech čtverečních najdete více než 220 originálních děl Alfonse Muchy, z nichž velká část vás doslova vtáhne do časů více než sto let starých.

Výstava celosvětově nejkomplexnější sbírky díla Alfonse Muchy přináší průřez všemi jeho tvůrčími obdobími, v nichž se věnoval plakátu a užité grafice, a je rozšířená o soudobější rozměr. Připomíná i dějiny Obecního domu, včetně jeho Primátorského sálu, na jehož výzdobě se Mucha podílel, stejně jako již zmiňovanou fenomenální Slovanskou epopej, na níž pracoval téměř dvacet let,“ pokračuje Richard Fuxa.

Kousek Muchy s sebou domů

Pro návštěvníky přichystali organizátoři v Obecním domě také obchod s tematickým zbožím, aby si mohli i po odchodu z výstavy odnést trvalou upomínku na jedinečný zážitek, jenž expozice nabízí. Najdou v něm pestrou nabídku od drobných upomínek v podobě záložek do knížky či magnetů přes originální hedvábné šátky či oblečení s motivy Muchových děl nebo reprodukcí plakátů v nejvyšší možné kvalitě až po limitovanou edici šampaňského iMucha & Moët.

Výstava je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě jedinečné výstavy nabízí také velkolepou multimediální projekci a show. Těšit se na ni můžete již od 21. srpna, kdy přivítá první návštěvníky.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články